10 Kasim Ataturk resimleri – 10 Kasim Atatürk mesajlari

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete yolculuğunun 83. Yıldönümünde, tüm Türkiye’de saygı ve minnetle anılıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sosyal medya hesaplarından mesaj paylaşarak anmak isteyenler, en güzel Atatürk resimlerini ve anma mesajlarını internette araştırmaya başladı. İşte en güzel mesajlar ve resimler…

Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, bizlere armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde aramızdan ayrıldı. Atatürk’ün aramızdan ayırılışının üzerinden 83 yıl geçse de o kalbimizdeki yerini korumaya devam ediyor.

Birçok kişi de Ulu Önder’in vefat yıldönümü dolayısıyla sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunuyor. Mustafa Kemal Atatürk’ü en güzel mesajlarla anmak isteyenler, bu konuyu da internette araştırmaya başladı. İşte O’nu anacağınız en güzel mesajlar ve Atatürk Resimleri…

10 Kasım mesajları

Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında, güneş doğmuyor, hava kararlık sokaklar ıssız … Cumhuriyet ağlıyor!

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üstüne. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah güvercinler uçar, Ankara’nın üzerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, gökyüzü siyah olur, ülkenin her yerinde.

Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.

Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her On Kasım’da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

Atatürk, tarihte bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.