10 Kasım Atatürk videoları anlamlı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bundan tam 83 yıl önce, 10 Kasım 1938 tarihinde ebediyete intikal etti. Ulu önderin aramızdan ayrılışının yıldönümünde, onu yad etmek isteyenler, kendisinin en güzel videolarını araştırıyor. İşte en güzel 10 Kasım Atatürk videoları…

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde aramızdan ayrıldı. O günden bu yana ebedi istirahatgahında olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini seven Türk milleti ve daha birçok farklı millet tarafından, her yıl ölüm yıldönümünde yad ediliyor.

Başkomutanımız, başöğretmenimiz aynı zamanda Cumhuriyeti kurarak bizlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü videolarıyla yad etmek ve kendisinin videolarını sosyal medya hesaplarında paylaşmak isteyenler, konuyu internette araştırıyor. En anlamlı Mustafa Kemal Atatürk mesajları ve videoları haberimizde yer alıyor.

10 Kasım mesajları

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da atamızı özlem ve saygıyla anıyoruz kendisine ve silah arkadaşlarına rahmet diliyorum…

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

83 yıldır gözümüz yaşlı. Türk milleti 83. kez başın bir kere daha sağ olsun.

“Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgâhında rahat uyu. “En büyük eserim.” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti.”

“10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.”

Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.

“Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur.”

Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır. Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir. Ruhun şad olsun.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.