10 kasim mesajlari

Atatürk’ü vefat yıldönümünde anmak isteyenler, sosyal medya hesaplarından güzel mesajlar paylaşmak istiyor. 10 Kasım mesajları internette araştırılmaya başladı. 10 Kasım mesajları haberimizde…

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Ulu Önder’in 83. Yıldönümü nedeniyle anlamlı mesaj yayınlamak isteyen birçok kişi, Atatürk’ü anacağı mesajlar araştırıyor. İşte en anlamlı 10 Kasım mesajları haberimizde…

10 Kasım mesajları…

Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında, güneş doğmuyor, hava kararlık sokaklar ıssız … Cumhuriyet ağlıyor!

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

10 KASIM RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah bir bulut gelir, Anıtkabir üstüne. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah çiçekler açar, Çankaya tepelerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, siyah güvercinler uçar, Ankara’nın üzerinde. Bilir misiniz çocuklar? Her 10 Kasım gelince, gökyüzü siyah olur, ülkenin her yerinde.

Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk’ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.

Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her On Kasım’da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

Atatürk, tarihte bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.

10 KASIM RESİMLERİ İÇİN TIKLAYIN

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.