15 Temmuz resmi tatil mi, 16 Temmuz’la 19 Temmuz kurban bayramı ile birleştirilecek mi?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün Perşembe gününe denk gelmesi, vatandaşların 16 Temmuz günü resmi tatil olacak mı? sorusunu araştırmasına neden oldu? 15 Temmuz, 16 Temmuz ile bayram tatili birleştirilecek mi? 15 Temmuz ve 16 Temmuz resmi tatil mi? Bayram tatilinin kaç gün olacağı belli oldu mu?

Kabine toplantısı bugün yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan kabinenin ardından açıklama gelmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısının ardından Kurban Bayramı’nın kaç gün olacağına ilişkin de açıklaması yapması beklentilerden biri.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün Perşembe gününe denk gelmesi, vatandaşları farklı beklentilere itti. Kabine toplantısının bugün yapılacak olması ve Kurban Bayramı tatilinin de bu toplantıdan sonra açıklanması beklendiğinden 16 Temmuz 2021 Cuma günü resmi tatil olacak mı olmayacak mı sorusunun yanıtı da aranmaya başladı.

16 Temmuz Cuma günü de tatil olursa, 19 Temmuz Pazartesi gününün de tatil edilerek Kurban bayramı ile birleştirilmesi bekleniyor. Ancak bu sadece bir beklentiden ibaret şu an. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yapacağı açıklama ile Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını duyuracak. Yapılacak açıklama ile birlikte de 16 ve 19 Temmuz tarihlerinin resmi tatil olup olmayacağı belli olacak.

Kabine toplantısı ne zaman başlayacak, açıklama ne zaman olacak?

Kabine Toplantısı bugün yapılacak. Toplantıda Kurban Bayramı tatilinin de kaç gün olacağı karara bağlanacak. Toplantı başladığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz. Kabine Toplantısı sonuçları – kararlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından akşam saatlerinde duyurulacağı öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 gün önce Diyarbakır’daki programında Kurban Bayramı tatilinin sorulması üzerine, “Şu anda onunla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. En uygun şekilde. Tatil süreci sanki böyle 10 gün, 9 gün gibi bu arada dolaşıyor, bunu millete seslenişte halkıma duyuracağım” ifadelerini kullanmıştı.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.