17 Aralık reyting sonuçları, Bir Zamanlar Çukurova, Mucize Doktor, MasterChef

17 Aralık 2020 Perşembe reyting sonuçları açıklandı mı? İzlenme oranlarına göre belirlenen dünün reyting sonuçlarında hangi yapım zirveni sahibi oldu? 17 Aralık Perşembe Bir Zamanlar Çukurova, Alev Alev, MasterChef, Mucize Doktor gibi yapımların ekranlara geldiği günde reyting şampiyonu hangi dizi oldu?

17 Aralık reyting sonuçları merakla bekleniyor ve araştırılıyor. 17 Aralık Perşembe akşamı yayınlanan yapımlardan hangisinin reyting zirvesinde yer aldığını merak edenler konuyu internette araştırmaya başladı. ATV ekranlarında Bir zamanlar Çukurova, Kanal D ekranlarında İyi Aile Babası, Show TV ekranlarında Sol Yanım, FOX Tv ekranlarında mucize doktor, Tv 8 ekranlarında MasterChef Türkiye yayınlandı. Dün akşam izleyiciler yine adeta ekranlarının başına kilitlendi. Peki yayınlanan bu yapımlardan hangisi daha çok izlendi ve reyting sıralamasının zirvesine adını yazdırdı?

Reyting Nedir?

Reyting temel olarak hangi programın ve televizyon kanalının ne kadar izlendiğini ortaya çıkaran sistemin adıdır. Bu ölçümler belirli sayıdaki deneklerin televizyonlarına takılan cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilir. Bu cihazların nerede ve kimde olduğu bilinmez. Son bilgilere göre yaklaşık 2200 evde reyting ölçüm cihazı olduğu biliniyor.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Bu işi yapan ve televizyon izleyerek programların kalitesine karar veren reyting denekleri bulunuyor. Bu kişilerin televizyonlarına özel bir cihaz yerleştiriliyor. Reyting ölçümü yapmak maksadıyla yerleştirilen bu cihaza peoplemeter denilmektedir. Peoplemeter cihazı kişi televizyonu aktif hale getirdikten sonra kayıt almaya başlar.

17 ARALIK REYTİNG SONUÇLARI

17 Aralık reyting sonuçları merakla araştırılıyor. Ancak beklenen reyting sonuçları henüz açıklanmadı. Açıklandığı zaman sayfamız güncellenecektir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.