19 Nisan 2021 Pazartesi evde bakım maaşı (parası) yatan iller hangileri? Evde bakım maaşı sorgulama!

Evde bakım maaşları sırası ile banka hesaplarına yatırılıyor. Bugün hangi illerde bu maaşın ödendiği ise merakla araştırılıyor. 19 Nisan 2021 Pazartesi buğun hangi illerde evde hasta/engelli bakım maaşları yattı? Evde bakım maaşı yatan iller listesi 19 Nisan! E-devlet Evde bakım maaşı sorgulama!

Türkiye’de birçok vatandaş, evde baktığı hastası için devletten belli bir tutarda destek alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ayın belli günlerde farklı illerde bu ödemeleri gerçekleştiriyor. Evinde hastasına bakan vatandaşlar, devlet desteği ile hastalarının ihtiyaçlarını karşılıyor.

Her gün farklı illerde yaşayan vatandaşlara bu destek ödendiği için, bu konu internet üzerinde sıkça arananlar arasındaki yerini alıyor. 19 Nisan 2021 Pazartesi günü de hangi illerde desteklerin hesaplara yattığı merak konusu oldu. 19 Nisan evde bakım maaşı ödenen iller belli oldu mu, hangi şehirlerin ödemeleri yapıldı?

Evde Bakım maaşı yatan iller

 1. Amasya
 2. Kırklareli
 3. Edirne
 4. Bolu
 5. Samsun
 6. Aksaray
 7. Ordu
 8. Hatay
 9. Sakarya
 10. Antalya
 11. Afyonkarahisar
 12. İzmir
 13. Balıkesir
 14. Isparta
 15. Konya
 16. Diyarbakır
 17. Manisa
 18. Uşak
 19. Bilecik
 20. Adıyaman
 21. Gaziantep
 22. Zonguldak
 23. Osmaniye
 24. Erzincan
 25. Tekirdağ
 26. Şanlıurfa
 27. Bursa
 28. Adana
 29. Karabük
 30. İstanbul

Evde Bakım maaşı nasıl alınır, nereye başvuru yapılır?

Evde Bakım maaşları, evinde hastasına bakan vatandaşlara ödenen destektir. Devlet tarafından bu destekten yararlanmak için, evinizde baktığınız hastanızın bakıma muhtaç olduğunu belli belgelerle kanıtlamanız gerekir. Daha sonra gerekli resmi kurumlara başvuru yaparak evde bakım maaşı alabilirsiniz. Evde bakım maaşları, asgari ücretin 3’te 2’si oranında ödenir.

Evde Bakım maaşı sorgulaması nasıl yapılır?

Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747‘e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.