2020 Güneş Tutulması ne zaman, saat kaçta, Türkiye’den görülecek mi?

2020 yılında gerçekleşmesi beklenen Güneş Tutulması’nın ne zaman ve saat kaçta olduğunu merak edenler, konuyu internette araştırmaya başladı. Güneş tutulması ne zaman, hangi gün gerçekleşecek? Güneş tutulması saat kaçta olacak? Güneş tutulması Türkiye’de görülecek mi?

Bir gök olayı olan Güneş tutulması, ilgililerin merak ettiği ve araştırdığı bir konu haline geldi. 14 Aralık Pazartesi günü gerçekleşmesi beklenen güneş tutulmasının tarihi ve saati merakla araştırılıyor.

Büyük bölümü geride kalan 2020 yılında 1 güneş, 4 parçalı ay tutulması yaşandı. Tam güneş tutulmasını izlemek isteyen birçok kişi, tutulmanın Türkiye’den görülüp görülmeyeceği hakkındaki bilgileri araştırıyor.

TAM GÜNEŞ TUTULMASI NE ZAMAN?

2020’nin en önemli gök olayı ise 14 Aralık 2020’deki Tam Güneş Tutulması olacak. Ancak bu tutulma da Türkiye’den görülemeyecek.

BİRÇOK KITADA İZLENEBİLECEK

Genel zaman ile 13.34-18.53 saatleri arasında gerçekleşecek Tam Güneş Tutulması, Güney Amerika, Antarktika, Pasifik Okyanusu, Atlantik Okyanusu’nun güneyi ve Afrika’nın güneydoğusundan izlenebilecek. Tutulmanın tam olarak görülebileceği tek kara parçası ise Güney Amerika. Güney Amerika’da da Arjantin olacak.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.