Ana SayfaEkonomi2021 en düşük emekli maaşı kaç TL? 2021 en düşük Bağ-kur SSK...

2021 en düşük emekli maaşı kaç TL? 2021 en düşük Bağ-kur SSK emeklisi ne kadar maaş alacak?

Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte merakla beklenen sorular da yanıtını buldu. Emekliler, büyük bir heyecanla 2021 yılında ne kadar maaş zammı alacaklarını bekliyordu. Enflasyon rakamları açıklandı. Emeklilerin alacağı en düşük maaş da belli oldu. Peki, 2021 yılında Bağ-kur, SSK emeklisi ne kadar maaş alacak? 2000 öncesi emekli olanların en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? En düşük BağKur emekli maaşı kaç TL? En düşük SSK emekli maaşı ne kadar? İşte detaylar…

2021 yılının gelmesiyle birlikte açıklanan asgari ücret zammının ardından memur ve emekliler de kendi maaşlarına ne kadar zam yapılacağını merakla bekliyordu. Özellikle Bağ-Kur ve SSK emeklileri, 2021 yılı boyunca ne kadar maaş alacaklarını araştırmaya başladı.

Enflasyon oranları açıklandı ve emekliler maaş zam oranları da belli oldu.

ENFLASYON ORANLARI AÇIKLANDI

Açıklanan enflasyon oranları baz alınarak belirlenen emekli maaş zamları belli oldu. Enflasyon rakamları 2020 Aralık ayında yüzde 1,25 artarken, yıllık bazda da yüzde 14,60 oldu. buna göre emekli maaş zamları da yüzde 8,36 artış gösterdi.

EMEKLİ MAAŞLARI NE KADAR?

Açıklanan enflasyon oranlarına göre emekli maaşları da belli oldu. Buna göre, en düşük emekli aylığı; esnafta 2 bin 36, 2000’den önce emekli olan SSK’lılarda 2 bin 410, memurda 3 bin 10 liraya yükselecek.

DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.