Ana SayfaEkonomi2021 güncel sigara fiyatları listesi! Sigara fiyatlarına zam gelecek mi?

2021 güncel sigara fiyatları listesi! Sigara fiyatlarına zam gelecek mi?

Yapılan zamların ardından 2021 yılında sigara fiyatlarına zam gelip gelmeyeceği büyük merak konusu oldu. Sigara fiyatları güncel listesi! 2021 sigara fiyatları zamlanacak mı? 2021 sigaraya zam gelecek mi? Sigaraya zam geldi mi? İşte detaylar…

Son zamanlar artan vergi oranları, her yeni yılın başında sigaraya zam gelmesi, sigara tiryakilerini araştırmaya itiyor. İçtiği sigaranın ne kadar olduğunu merak edenler de konuyu internette araştırıyor. Sigara fiyatları konusunda araştırma yapanlar güncel sigara fiyat listesine erişmeye çalışıyor. Vergi zamlarından sigara fiyatları da etkilenecek mi?

SİGARAYA ZAM GELECEK Mİ?

Sigaradan alınan ÖTV ve maktu vergi tutarları değiştirildi. Daha önce yüzde 67 ile yüzde 80 arasında değişen ÖTV oranlaerı yüzde 63’e düşürülürken maktu vergi ve asgari maktu vergi tutarları ise zamlandı.

3328 sayılı Bazı Mallara Uygulanacak Özel Tüketim Vergisi Oranlarının Yeniden Belirlenmesi ile 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun 12 nci Maddesinin (3) Numaralı Fıkrası Hükmünün Bu Mallarda 2021 Yılı Ocak-Haziran Dönemi İçin Uygulanmaması Hakkında Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, sigaradaki ötv yüzde 63 olurken, maktu vergi 0.4851 TL ve asgari maktu vergi ise 0.4883 TL olarak açıklandı.

Sigarada daha önce asgari maktu vergi 0,4569 TL, maktu vergi ise 0.4539 TL’ydi.

Sigarillo ve puro vb. ürünlerdeki daha önce yüzde 67 ila 80 arasında değişen ötv oranı ve maktu vergiler de sigara ile aynı olacak.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.