2021 yeni hisse senetleri hangileri? Nisan-Mayıs borsaya yeni giren şirketler!

Yatırımcılar borsada işlem görmeye yeni başlayacak olan şirketleri araştırmaya başladı. 2021 Mart Nisan ve Mayıs aylarında bazı şirketlerin halka arzları kesinleşti. Peki bu şirketlerin halka arzları ne zaman, lot sayıları kaç, eşit mi yoksa oransal mı? Borsaya yeni giren şirketlerin lot fiyatları ne kadar, borsa kodları nedir? Hepsi haberimizde yer alıyor.

Borsada işlem görmeye başlayacak olan şirketler kesinleşti. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) halka arz olacak olan şirketleri açıkladı ve yatırımcılar da bu şirketler hakkında detaylı araştırmalar yapmaya başladılar. Bazı şirketler oransal dağıtımla halka arz olacakken bazıları da eşit dağılım ile halka arz oluyor.

NaturelGaz, Tureks Turizm, Qua Granit, Matriks gibi firmaların halka arz tarihleri ise netleşti. Bazı şirketler ise halka arz başvurusunda bulundu ve SPK onayı bekliyor. Naturagaz’ın halka arz talep toplama işlemleri 25-26 Mart tarihlerinde alındı. Şirket, pazartesi günü halka arz sonuçlarını açıklayarak borsada işlem görmeye başlayacak.

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin halka arz tarihleri, 30-31 Mart 2021 olarak açıklandı. Şirket, bu tarihler arasında talep toplayacak ve üçüncü gün borsada işlem görmeye başlayacak. KAP tarafından yapılan açıklamaya göre Martiks borsa kodu MTRKS olarak belirlendi. Matriks’in tüm bankalardan ve aracı kuruluşlardan alınabilmesi bekleniyor.

Matriks’in ardından halka arz olacak olan diğer şirket ise 1-2 Nisan tarihlerinde talep toplayacak olan Tureks Turizm. Tureks’in halka arz tarihleri 1-2 Nisan olarak belirlendi. Oyak Yatırım liderliğinde gerçekleşecek olan halka arz işlemi 2 gün sürecek ve ardından borsada işlem başlayacak. Tureks Turizm borsa kodunun TUREX olması bekleniyor. Borsada bu kod üzerinden arama yapabilirsiniz. Tureks hisse senetlerinin tüm bankalar ve aracı kuruluşlardan alınabilmesi bekleniyor.

Yatırımcıların merakla beklediği bir diğer halka arz ise Qua Granite. Firmanın halka arz tarihi 5-6 Nisan 2021 olarak belirlendi. Qua Granite 16.46 TL’den satışa sunulacak. Qua Granite’in tüm bankalardan alınabilmesi bekleniyor. Firmanın BIST kodunun QUAGR olması bekleniyor.

İşte Halka Arz Olan 3 Şirketin Lot Sayıları ve Fiyatları

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.