31 Mart 2021 NETFLIX-NFLX-NASDAQ hisse senedi analizi

Amerikan borsasında en çok işlem gören hisselerden biri de tüm dünyaya adını duyuran dijital içerik platformu Netflix oluyor. Türkiye’den de Netflix’e yatırım yapan yatırımcılar, hisse senedi analizlerini günlük olarak internet üzerinde araştırıyor. Netflix 31 Mart 2021 Çarşamba hisse senedi analizi…

1997’de kurulan Netflix Inc. internet televizyonu (yayın hizmetleri) ve DVD kiralama hizmetleri sağlayıcısıdır. Firma, televizyon, bilgisayar ve mobil cihazlar da dahil olmak üzere pek çok cihazdan yayınlarını izleyen ulusal ve uluslararası abonelerine film ve TV şov yayınları sunmaktadır. • Firma, gelirlerini üç segment altında gruplandırmaktadır – Ulusal Yayın, Uluslararası Yayın ve Ulusal DVD. • Ulusal ve Uluslararası Yayın segmentleri gelirlerini aylık aboneliklerden elde etmektedir. • Ulusal DVD segmentinde ise Netflix, ABD’nin büyük şehirlerinden U.S. Postal Service aracılığıyla DVD gönderimi yapmaktadır.

2017’de Netflix, 11.693 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirlerin %52.6’sı ulusal yayın gelirleriyken, %43.5’i uluslararası yayın gelirlerinden oluşmaktadır. • İç pazarda, firma Google, Amazon.com ve Apple ile film yayını alanında rekabet içindedir. Bunun yanında, Netflix, DVD kiralama alanında Movie Gallery ve Red Box ile rekabetini sürdürmektedir.

1997’de kurulan Netflix Inc. internet televizyonu (yayın hizmetleri) ve DVD kiralama hizmetleri sağlayıcısıdır. Firma, televizyon, bilgisayar ve mobil cihazlar da dahil olmak üzere pek çok cihazdan yayınlarını izleyen ulusal ve uluslararası abonelerine film ve TV şov yayınları sunmaktadır.

  • Firma, gelirlerini üç segment altında gruplandırmaktadır – Ulusal Yayın, Uluslararası Yayın ve Ulusal DVD.
  • Ulusal ve Uluslararası Yayın segmentleri gelirlerini aylık aboneliklerden elde etmektedir.
  • Ulusal DVD segmentinde ise Netflix, ABD’nin büyük şehirlerinden U.S. Postal Service aracılığıyla DVD gönderimi yapmaktadır.
  • 2017’de Netflix, 11.693 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirlerin %52.6’sı ulusal yayın gelirleriyken, %43.5’i uluslararası yayın gelirlerinden oluşmaktadır.
  • İç pazarda, firma Google, Amazon.com ve Apple ile film yayını alanında rekabet içindedir. Bunun yanında, Netflix, DVD kiralama alanında Movie Gallery ve Red Box ile rekabetini sürdürmektedir.

Kaynak: Deniz Yatırım

Önemli Not: Okuduğunuz makale, kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.