Ahlatçı Yatırım 14 Haziran – 18 Haziran haftalık hisse önerileri

Ahlatçı Yatırım her hafta paylaştığı haftalık model portföyünü paylaştı. Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin karlılık beklentilerine göre model portföy belirleyen Ahlatçı Yatırım, 14 Haziran Pazartesi ile 18 Haziran Cuma günleri arasında portföyünden çıkardığı ve portföye eklediği hisseleri açıkladı. İşte Ahlatçı Yatırım’ın önümüzdeki hafta portföyünde gerçekleşen değişimler.

Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden HALKB hedef fiyat aralığına ulaşarak haftayı kapatmıştır. Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senetleri %6,64 yükseliş yaşayan HALKB ile yüzde 3,39 yükselen TTKOM olmuştur. 4 Haziran – 11 Haziran kapanış fiyatlarına göre ise en yüksek getiriyi sağlayan pay senedi yüzde 4,15 ile HALKB olmuştur.

Geçen hafta XU100’de %1,95 artış gösterirken, Ahlatcı Yatırım haftalık model portföyün ortalama getirisi ise %0,56 olmuştur. Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden BRISA, ENJSA ve HALKB hisselerini model portföyümüzden çıkarırken bu hisseler yerine AKBNK, ASELS ve KCHOL hisselerini portföyümüze ekliyoruz. TCELL ve TTKOM hisselerini Haftalık Model Portföyümüzde aynı hedef fiyatla tutmaya devam ediyoruz.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.