Ahlatcı Yatırım 19-22 Nisan borsa model portföyünde hangi hisseler var?

Ahlatcı Yatırım, 19-22 Nisan tarihlerinde model portföyünde değişikliğe gitti. ALARK, KERVT, MGROS ve TATGD’yı portföyünden çıkaran Ahlatcı, bu hisselerin yerine DOAS, ECILC, IPEKE ve KARSN’ı ekledi. Ahlatcı 19-22 Nisan borsa hisseleri neler? İşte detaylar…

Son zamanlarda borsaya olan ilgi, ülkemizde artmaya başladı. Bu ilginin artmasıyla birlikte birçok yatırım şirketinin model portföyleri de yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Ahlatcı Yatırım’ın portföyü de merak edilen ve araştırılan portföyler arasında yerini alıyor.

Ahlatcı Yatırım’dan yapılan açıklama ise şu şekilde:

Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden ALARK, KERVT ve TATGD hedef fiyat aralığına ulaşarak haftayı kapatmıştır. Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senetleri %11,33 yükseliş yaşayan TATGD ile 10,91 yükselen ALARK olmuştur. 09 Nisan – 16 Nisan kapanış fiyatlarına göre ise TKFEN %4,42 yükseliş ile en yüksek performansı göstermiştir. Geçen hafta XU100’de %1,07 yükseliş gösterirken, Ahlatcı Yatırım haftalık model portföyün ortalama getirisi ise -%1,58 olmuştur. Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden ALARK, KERVT, MGROS ve TATGD hisselerini model portföyümüzden çıkarırken bu hisseler yerine DOAS, ECILC, IPEKE ve KARSN hisselerini portföyümüze ekliyoruz. TKFEN hissesini Haftalık Model Portföyümüzde tutmaya devam ediyoruz.

Sermaye Piyasası Kurulunun ‘’Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri İle Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar’’ Hakkında Tebliği Uyarınca Yayınlanması Zorunlu Olan Uyarı Notu:

Burada yer alan her türlü yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.