Ali Biçim ve Mesut Can Tomay Exxen projesindeki yerini aldı

Ünlü Youtuber’lar Ali Biçim ve Mesut Can Tomay, Acun Ilıcalı’nın yeni platforma Exxen’e dahil oldu.

Exxen’e transferler devam ediyor. Acun Ilıcalı’nın yeni medya platformu Exxen, merakla beklenirken bu platforma 2 ünlü youtuber da dahil oldu. Ali Biçim ve Mesut Can Tomay Exxen platformundaki yerini aldı.

Bir yıl gibi kısa sürede toplamda 3 milyona yakın aboneye ulaşan ve 200 milyondan fazla izlenme yakalayan ikili platformda bir yarışma düzenleyecek. “O Adam Oldun Mu?” isimli bir yarışma düzenleyecek olan ikili “Türkiye’nin yeni YouTube starını” arayacak.

MESUT CAN TOMAY KİMDİR?

1990 yılının Haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelen Mesut Can Tomay baba tarafından aslen Kars’lıdır. 9 yaşına kadar ilköğretim 2. sınıf dahil, Kars’ın Yusufpaşa Mahallesi’nde doğmuştur. Dizi ve televizyon dünyası öncesinde çekmiş olduğu vine videoları ve katıldığı Yetenek Sizsiniz yarışması ile tanınmıştır.

İlk oyunculuk deneyimini ise Türk’ün Uzayla İmtihanı dizi ile elde etti. 2017 yılında ise başrolünde Ezgi Mola’nın bulunduğu “Maide’nin Altın Günü” adlı komedi tarzı sinema filminde rol almıştır.

ALİ BİÇİM KİMDİR?

Ali Biçim, 17 Nisan 1987 tarihinde Kocaeli İzmit’te dünyaya gelmiştir. Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Komedyenliğin yanı sıra sunucu, oyuncu ve yazar olarak görev yapmaktadır.

2011 yılında Michael Jackson’ın “Beat It” parçasından etkilenip, profesyonel bir şekilde kaydettiği “Just Pide” adlı parçasına parodi bir klip çekti ve bunu YouTube’da yayımladı. Aynı yıl, Yalın’ın “Ki Sen” adlı şarkısının “Ellerim Nasırlı” başlıklı parodi sürümünü seslendirdi ve bunun için de yine parodi bir video klip çekerek YouTube’da yayımladı. Bunun ardından yine 2011 yılında Okan Bayülgen ile birlikte TV8’de yayınlanan Disko Kralı için skeçler yazdı ve bu skeçlerde oynadı. Ardından 2013 yılında Baya İyi isimli stand up gösterisiyle turneye çıkarak performans sergilemeye devam etmiştir. Aynı yıl Babam Sınıfta Kaldı isimli dizide rol almaya başlamıştır.

2014 yılında Ali Biçim Show isimli gece şovu programıyla televizyon ekranlarındaki sunuculuk hayatına başlamıştır. Ancak 13 bölümün ardından program yayından kaldırılmıştır. 2017 yılında hayatını ve kariyerini anlattığı Bu Ne Biçim Hikaye Böyle isimli kitabını yayımlayan Ali Biçim, Tam Kafadan Karavana isimli bir televizyon projesinde yer almıştır.

2019 yılında yeniden YouTube platformuna geri dönen Ali Biçim, Tam Kafadan isimli projede tanıştığı Mesut Can Tomay‘la birlikte içerikler üretmeye başlamıştır. Kısa sürede 1 milyon takipçiye ulaşmıştır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.