Ana SayfaEkonomiAltın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? 10 Mart 2021 Çarşamba altın fiyatları...

Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? 10 Mart 2021 Çarşamba altın fiyatları son durum!

Altın yatırımcılarının gözü kulağı fiyatlarda! Son zamanlarda düşüş trendini sürdüren altın, yatırımcıları endişelendirmeye başlamıştı. Fiyatların, bundan sonraki süreçte neler getireceği ise merakla araştırılmaya başladı. Altın fiyatlarında son durum nedir? 10 Mart Altın fiyatları ne kadar? Altın fiyatları yükselecek mi düşecek mi?

Altın yatırımcıları dikkatlerini Senato tarafından kabul edilen ABD teşvik planındaki oylamaya odakladı ve altın fiyatı yükseldi. Gram altın, USD / Türk lirası ile küresel altın fiyatı arasında sıkışıp kaldı. Uzmanlar, teşvik planı onaylandıktan sonra altın fiyatının enflasyonla birlikte yükselebileceğini tahmin ediyor. Küresel olarak, spot altın ticaret fiyatları 5 Haziran’da 5 Haziran’dan bu yana en düşük seviyeye ulaştıktan sonra ons başına 1.716,51 $ ‘dan% 0.1 yükseldi. ABD altın vadeli işlemleri% 0,2 düşüşle 1.714,20 ABD dolarına geriledi. Salı günü, ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım faturasını onaylayarak Çarşamba günü beklenen eylemlerin önünü açtı.

Altın fiyatı yükselecek mi?

İşin iyi yanı, 1750 $ seviyesini yukarı çekebilirsek, altın muhtemelen yükselmeye devam edecek. Bu noktada piyasanın 1.800 $ seviyesinde ve hatta muhtemelen 1.850 $ seviyesinde olacağını düşünüyorum. Öte yandan, Pazartesi ve Salı günü en düşük seviyeye dönüp aşağıya kırarsak, bu, bundan sonra 1550 dolar hatta 1500 dolar seviyesine doğru sele yol açacaktır.

Bu noktada aslında 10 yıllık Hazine bonosunun getirisine ve Hazine bonosundaki duruma iniyor. Gelir artmaya devam ettiği sürece, bu altın için çok zararlı olacaktır, ancak satmak için doğru zamanda, en azından altın konusunda bazı tartışmalar olduğunu görüyoruz. Son birkaç gün içinde bir “ölüm haçı” oluşturduğumuzu görebilirsiniz, ancak göstergeye gerçekten inanmadığımı da fark edeceksiniz çünkü 200 günlük EMA’nın altındaki 50 günlük EMA dönüşümü aslında etkili değil. Genellikle bir şey ifade eder.

Altın fiyatı düşecek mi?

2021’in ilk iki ayının zararla sona ermesinden bu yana, altın fiyatı Mart ayı başından bu yana% 2,62 düştü. Bu haftanın başından bu yana gram altının fiyatı yaklaşık 10 liraya yükseldi ancak hala USD / Türk lirası kurundan ve küresel altın fiyatlarından etkileniyor. Hafta başında para kazanan Krank Gold, Salı günü 420 TL civarında seyretti. Dünya Altın Konseyi, yükselen emtia fiyatları nedeniyle altının şu anda düşük performans gösterdiğini, ardından 36 aylık yüksek performans döneminin izlediğini belirtti.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.