Arslanbek Sultanbekov kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Söylediği Türkçe şarkılarla Türkiye’de adından söz ettiren isimlerden biri olan Arslanbek Sultanbekov birçok kişi tarafından merak ediliyor. Arslanbek Sultanbekov kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, hayatı, biyografisi!

Arslanbek Sultanbekov Fetih Marşı, Dombra, Türkler Geliyor gibi şarkıları seslendirmesiyle Türkiye’de kitlesini artıran isimlerden biri oldu. Ünlü sanatçının söylediği şarkıları dinleyenler kendisini büyük bir hayranlıkla da takip ediyor.

Türkiye’de çekilen sinema filmler ve dizilerde de söylediği şarkılar kullanılan bir kişi Sultanbekov ve aynı zamanda Bozdağ Film ile yaptığı çalışmalar neticesinde de tanınıyor. Hayran kitlesini de gün geçtikçe artıran Sultanbekov’un şarkıları ve sesi, dinleyenleri adeta uzak diyarlara ve tarihin derinliklerine götürmeyi başarıyor.

Ünlü isim Arslanbek Sultanbekov hakkında merak edilen konular da internet ortamında sıkça araştırılmaya başladı. Peki, Arslanbek Sultanbekov kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Arslanbek Sultanbekov kimdir?

Arslanbek Sultanbekov 23 Nisan 1965’te doğdu. Eski Sovyetler Birliği sınırları içerisinde bulunan Karaçay-Çerkesya Cumhuriyeti Erkin-Halk kasabasında büyüdü. Nogay Marşı (Dombra Türküsü) ile Türk dünyasında adını duyurdu. Nogay Türk’ü halk müziği sanatçısı Arslanbek Sultanbekov, 1985 yılında müzik okulundan klasik gitar ihtisasını alarak mezun oldu.

2004 yılından bu yana Kazakistan’ın başkenti Nur-Sultan’da yaşayan Arslanbek Sultanbekov, Kazakistan Cumhurbaşkanlığı Orkestrasında görev aldı. 2005 yılında, II. Dunya Savaşının bitmesinin 60. yıldönümü nedeni ile yapılan ‘vatansever şarkıları beste yarışmasında’ iki ödül kazandı. 2008 yılında Kazakistan’da “Aşşı Su” (Acı Su) isimli cd’sini çıkardı. Evli, bir oğlu ve müzikle ilgilenen bir kızı vardır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.