Asgari ücret temmuzda ne kadar olacak? 2023 Temmuz asgari ücret zammı!

Son zamanlarda enflasyonun yükselmesi üzerine, gözler asgari ücret tespit komisyonuna çevrilmiş durumda. Asgari ücretli çalışanlar, bu zammın ne kadar olacağı konusunda da internet üzerinde araştırma gerçekleştiriyor. Asgari ücret 2023 Temmuz ayında ne kadar olacak?

Milyonlarca asgari ücretli çalışanın maaşı, açlık sınırının altında kaldı. Çalışanlar, temmuz ayını ise adeta iple çekiyor. Asgari ücret tespit komisyonu da maaşların iyileştirilmesi adına toplanmaya başladı. Komisyondan çıkacak kararın ne olacağı da büyük bir merak konusu. Toplantı sonrası alınan karar, Cumhurbaşkanı’na iletilecek.

Gelecek temmuz zammının ne kadar olacağı konusunda bazı ön bilgiler de mevcut. Masada ise 3 rakam var. Hangisinin gerçekleşeceği konusunda karar ise elbette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek.

İşte asgari ücret için konuşulan rakamlar.

MASADA ÜÇ RAKAM VAR

Yeni asgari ücretin Kurban Bayramı öncesi belirlenmesi beklenirken kulislerde konuşulanlara göre masada 3 zam ihtimali yer alıyor:

Yüzde 25 zam ile belirlenmesi durumda, net asgari ücret 10 bin 634 TL, brüt asgari ücret 12 bin 510 TL, işveren maliyeti ise bu durumda 14 bin 699 TL olacak.

Yüzde 30 zam ile belirlenmesi durumda, net asgari ücret 11 bin 58 TL, brüt asgari ücret 13 bin 10 TL, işveren maliyeti ise bu durumda 15 bin 287 TL olacak.

Yüzde 40 zam ile belirlenmesi durumda, net asgari ücret 11 bin 910 TL, brüt asgari ücret 14 bin 11 TL, işveren maliyeti ise bu durumda 16 bin 463 TL olacak.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.