ATP Bilgisayar halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot verdi?

ATP Bilgisayar, SPK’dan halka arz için onay aldıktan sonra talep toplamaya başlamıştı. Şirket, 27-28 Mayıs tarihlerindeki talep toplama işlemini  başarı ile tamamladı. Peki, ATP Bilgisayar halka arz sonuçları açıklandı mı? ATP Bilgisayar kaç lot verdi? ATP Borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Son zamanlarda birçok şirketin halka arzına, ATP Bilgisayar da katılmıştı. 27-28 mayıs tarihlerinde talep toplama işlemi gerçekleştiren şirket, halka arz sonuçlarını açıkladı. Merakla araştırılan ATP Bilgisayar halka arz sonuçlarının detayları haberimizde yer alıyor.

27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemi ile gerçekleştirilen ATPTicari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arzı sonuçlanmıştır.

Halka arz sonucunda 24,00 TL’den sermaye artırımı yoluyla satışa sunulan 7.500.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşmiştir. Buna göre halka arz büyüklüğü 180.000.000 TL olarak gerçekleşmiştir.

Halka arz fiyatı üzerinden gelen talep, halka arz tahsisatı ve dağıtım tutarları yatırımcı grubu bazında aşağıdaki tabloda sunulmaktadır

Bireysel yatırımcı ne kadar talep ettiyse talebi karşılanmıştır.

Şirketin halka arz gerekçeleri ve geliri ile ne yapılacak?

Halka arz ile Şirket’e değer katacak yatırım fırsatlarının fonlanması, Şirket’in bilinirliğinin artırılması, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin daha güçlü şekilde uygulanması ile birlikte Şirket’in kurumsal yapısının güçlendirilmesi ve Şirket değerinin ortaya çıkması amaçlanmaktadır. Şirket, finans ve konuk ağırlama sektörlerinde, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ilişkin yatırımlarının boyutunu arttırarak sektörlerdeki büyümesini hızlandırmayı hedeflemektedir.

Şirket, Zenia markası ile konuk ağırlama sektöründe Türkiye ve Çin pazarlarına ek olarak Asya Pasifik, Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarına açılımı hedeflemektedir. Şirket’in mevcut uluslararası yapısını, farklı ülkelere girerek güçlendirmek isteyen Şirket, bu kapsamda teknolojik alt yapısına ve sistemlerine de yatırım yapmayı planlamaktadır. Böylece global ölçekteki müşterilere kaliteli çözümler sunmaya devam etmeye ve rekabet gücünü artırmayı hedeflemektedir.

Ek olarak, Şirket planlanan büyümeye bağlı olarak artan personel sayısı için ihtiyaç duyulacak ofis ortamlarını hazırlamak amacıyla çeşitli yatırımlar planlamaktadır. Şirket’in işletme sermayesinin güçlendirilmesi ve 31 Aralık 2020 tarihinde TS China’nın hisselerinin %51’inin satın almasına ilişkin borçların geri ödenmesi halka arz gelirlerinin kullanılacağı alanlarından diğer ikisini oluşturmaktadır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.