Ayasofya imamı kimdir, ne dedi? Ayasofya imamı neden Mehmet Boynukalın gündemde?

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da Ayasofya imamı hastagını görenler, konuyu internette araştırıyor. Ayasofya imamı neden gündemde, Ayasofya imamı adı nedir, kimdir, ne dedi?

Dünyanın en çok kullanılan ve ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunan Twitter’da zaman zaman gündeme gelen konular, bazı insanlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Bugün gündeme gelen bir konu da Ayasofya İmamı idi. Ayasofya imamı nın neden hastag olduğu ve trend topic listesine girdiği merak ediliyor. Peki, sorunun cevabı ne?

Ayasofya Camii imamı Mehmet Boynukalın, Twitter gündeminde geniş yankı buldu. Mehmet Boynukalın’ın gündeme gelme sebebi ise attığı twitlerdi. Boynukalın, yükselen döviz kuruna sessiz kalmadı ve konuyu sosyal medya hesabından paylaştı. Boynukalın attığı mesajlarda, “Bundan yüz yıl önce olduğu gibi istiklal mücadelesi veriyoruz yedi düvele karşı. Terörle, ekonomik savaşla vs. üzerimize geliniyor. Bize düşen sabırla mücadeleye devam etmektir. Allah millete, devlete zeval vermesin. Yolunda olanlara Rabbimiz yardım edecektir” ifadelerini kullandı.

Faiz konusunda da açıklamalarda bulunan Ayasofya İmamı Boynukalın, “Güçlü ekonomilerde faiz % 0-1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam’ın bir emridir” dedi.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.