Aydem Yenilenebilir Enerji halka arz ne zaman, borsa kodu nedir? Aydem izahname!

Türkiye’nin yenilenebilir enerji üretiminde öncü şirketlerinden biri olan Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurusunu yaptı. Yatırımcıların merakla beklediği haberin ardından halka arz tarihi de araştırılmaya başladı. Aydem Enerji halka arz ne zaman hangi tarihte? Aydem Yenilenebilir Enerji borsa hisse kodu nedir, taslak izahname. Aydem halka arz hangi bankalardan alınabilir?

Aydem Yenilenebilir Enerji, halka arz oluyor. Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki en büyük entegre enerji şirketi Aydem’de halka arz mutluluğu yaşanıyor. Aydem’in yatırım portföyünün % 100 iştiraki olup, yenilenebilir kaynaklar, yenilenebilir enerji ve sermaye piyasası şirketlerinin halka arzından oluşmaktadır. Türkiye’nin dağıtılan 25 modern yenilenebilir enerji santrali, önde gelen konsorsiyumda toplam kurulu gücü 1.020 MW ve yıllık toplam elektrik üretimi 3,2 TWh’dir. Halk Yatırım, Vakıf Yatırım ve Ziraat Yatırım bu sürece ortak lider olarak katılacak.

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin halka arz sürecini değerlendiren Aydem Enerji CEO’su İdris Küpeli, “Dünyada her geçen gün yenilenebilir enerjinin verimli kullanımı giderek daha önemli hale geliyor. Şirketin sektördeki en büyük ve lider oyunculardan biri olma potansiyeli güven dolu Aydem Yenilenebilir Enerji bu alanda 25 yıldan fazla deneyime sahip ve Çin’deki en büyük şirket. 25 modern 2021’de portföyümüzün çeşitliliğini artırmak için hibrit üretim tesislerine yatırım yapacağız. Hedefimiz, teknoloji tabanlı ekipman geliştirmeye devam ederek geçmişte kurulu kapasiteyi artırmaktır.” Dedi.

Aydem halka arz ne zaman, borsa kodu nedir?

Aydem Yenilenebilir Enerji, halka arz için SPK onayı bekliyor. SPK onayı alındığında, şirketten açıklama yapılacak. Yapılan açıklamanın ardından ise 2 gün boyunca talep toplanacak. Daha sonra şirket, borsada işlem görmeye başlayacak. Aydem’in halk arzında borsa kodu da belli olmuş olacak. Gelişmeler oldukça, okurlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Aydem taslak izahname için tıklayın

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.