Başkent Doğalgaz (BASGZ) borsada ne zaman işleme başlayacak?

0
18

BAGAZ, BASGZ ya da Başkent Doğalgaz borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak gibi soruların yanıtı internette sıkça aranıyor. Başkent Doğalgaz’ın halka arz süreci başarılı bir şekilde tamamlanmıştı. Peki, Başkent Doğalgaz borsada neden yok, ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 3 – 4 Haziran 2021 tarihlerinde 9,72 TL sabit fiyat ile halka arz olmuş ve halka arz süreci de başarılı bir şekilde tamamlanmıştı. Halka arzın tamamlanmasının ardından bu halka arz katılan yatırımcılar, şirketi borsada işlemde göremeyince konuyu araştırmaya başladı.

Başkent Doğalgaz’ın borsada ne zaman işleme başlayacağı ise belli oldu. Yatırımcıların ise merakla beklediği haberi detaylarını burada bulabilirsiniz…

Başkent Doğalgaz halka arz sonuçları

Halka arzda bireysel yatırımcılar için %36 olarak planlanan tahsisat %28.6 olarak gerçekleşirken, fonlar gibi yurtiçi kurumsal yatırımcılar halka arz edilen hisselerin %13.4’ünü aldı.

Yurtdışı kurumsal yatırımcılar ise halka arzın %1.4’ünü aldı.

Şirketin ihraç ettiği 175 milyon lira nominal değerli hisseden 69 milyonu Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ, 33.4 milyonu Torun Kağıt Pazarlama tarafından satın alındı.

Başkent Doğalgaz borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

3-4 Haziran tarihlerinde halka arz işlemlerini tamamlayan Başkent Doğalgaz, 11 Haziran Cuma günü borsada ilk gününe başlayacak. Şirket, borsada BASGZ kodu ile işlem görecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here