Başkent Doğalgaz Dağıtım halka arz ne zaman, borsa hisse kodu nedir?

0
15

Türkiye’de ilk kez bir gaz dağıtım şirketi halka arz için hazırlıklara başladı. Başkent Doğalgaz Dağıtım halka arz yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Başkent Doğalgaz Dağıtım halka arz talep toplama tarihi ne zaman? Halka arz eşit mi oransal mı? Lot sayısı kaç, ne kadar?

Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan halka arz başvuruları hız kesmek bilmiyor. Son olarak gelen halka arz başvurusu da yatırımcılar tarafından merak edilerek araştırılmaya başladı. 2013 yılında özelleştirilerek Torunlar Enerji’nin satın aldığı şirket, halka arz için başvurusunu yaptı.

Peki, Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. halka arz tarihi belli oldu mu, izahname yayınlandı mı? Halka arz eşit mi oransal mı?

Şirket hakkında

2007 yılında kurulan, ülkemizin ilk ve ikinci büyük dağıtım şirketi olan Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Ankara’da 2 milyondan fazla aboneyi doğal gaz hizmeti ile buluşturuyor. 2037 yılına kadar geçerli olan lisansı ile doğal gaz dağıtım bölgesi olan Başkentimizde müşteri odaklı, güvenli ve kaliteli hizmet anlayışıyla ülkemiz toplam nüfusunun yaklaşık %7’sine hizmet veriyor.

2013 yılında gerçekleştirilen özelleşmeyle birlikte devraldığı 9.500 km doğal gaz dağıtım hattını, 2020 yıl sonu itibarıyla 13.000 km’ye ulaştırmıştır.  Doğal gaz dağıtım şebeke yönetiminde sektörde öncü kimliğiyle kaliteli, güvenli ve kesintisiz doğal gaz hizmeti sunmak için bir çok yeniliği başarıyla hayata geçirmiştir.

Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş.; doğal gaz dağıtım ve pazarlama sektöründe, teknoloji ve bilişim alanında yaşanan değişimleri, yakından takip ederek uzman kadrosu ile şebeke geliştirme, alt yapı bakım onarım, izleme süreçlerinde etkin bir şekilde kullanmaktadır. Abonelerine güvenli, kaliteli ve kesintisiz doğal gaz dağıtım hizmeti sunmak için geliştirdiği projeleri, planlanan şekilde ve tarihte başarılı bir şekilde hayata geçirmektedir.

Temiz enerji kaynağı olan doğal gazın dağıtım sürecini çevre dostu bir yaklaşımla yürütmektedir.

Şirketimiz, çevre dostu doğal gaz enerjisini güvenli, kaliteli, sürekli olarak tüketicilerin kullanımına sunmak amacıyla faaliyetlerini büyük bir hassasiyetle gerçekleştirmektedir.

Başkent Doğalgaz Dağıtım halka arz ne zaman?

Şirket, halka arz için SPK’ya başvurusunu yaptı ve SPK onayını beklemeye başladı. SPK onayı alındığında talep toplama tarihleri ve hisse borsa kodu ve lot fiyatı netlik kazanacaktır. Gelişmeler oldukça haberimiz güncellenecektir.

Başkent Doğalgaz Dağıtım halka arz hakkında diğer bilgiler şu şekildedir:

  • 175.000.000 Lot
  • Ek Satış Yok
  • Sabit Fiyat
  • EŞİT DAĞITIM
  • Paylar Yurtiçi Bireysel-Kurumsal ve Yurtdışı Kurumsal Yatırımcıya
  • Garanti Yatırım Liderliğinde Arz Edilecek
  • İşlem Kodu: #BGGYO

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here