Baykar Savunma 20 Temmuz’da ne açıklayacak? MİUS nedir?

Türkiye’nin en büyük savunma sanayi şirketlerinden biri olan Baykar Savunma, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla takipçileri heyecanlandırdı. Baykar Savunma’dan 20 Temmuz’u bekleyin mesajı verildi. 20 Temmuz’da ne açıklanacağı ise merak konusu oldu. Baykar Savunma 20 Temmuz’da ne açıklayacak? MİUS nedir?

Son yıllar kullandığı yüksek teknoloji ürünleri ve ürettiği savunma sanayi araçları ile adından söz ettiren Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Baykar Savunma, üretimine hız kesmeden devam ediyor.

İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) gibi savunma araçlarını ülkemize kazandıran Baykar, uçan araba ve yapay zeka üzerinde de hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan çalışmalarına devam eden Baykar, diğer yandan da sosyal medya paylaşımları ile de insanları heyecanlandırıyor. Baykar, yaptığı son paylaşımla bir müjdeyi verdi, ve görenleri de heyecanlandırdı. Baykar’dan gelen açıklamanın ardından ise müjdenin ne olduğu merak konusu oldu.

Baykar’dan yapılan açıklama

 

MİUS mu açıklanacak?

Baykar’ın yaptığı bu paylaşım ardından 20 Temmuz tarihinde MİUS’un açıklanabileceği ihtimali üzerinde duruldu. Sosyal medyada birçok kullanıcı, açıklanacak olan şeyin Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) olacağını yazdı.

baykar mius

MİUS nedir?

MİUS turbofan itki sisteminden gücünü alacak olan platform 40.000 feet operasyonel irtifada, havada yaklaşık beş saat kalabilecek. SATCOM veri ağı ile menzil kısıtı olmadan görev yapabilecek olan MİUS 0,8 (980 km) Mach seyir hızına sahip olacak. MİUS 1 ton mühimmat taşıma kapasitesi ile yakın hava desteği, stratejik taarruz görevleri, hava savunma sistemlerinin bastırılması/imhası görevleri ve füze taarruzu görevlerini yerine getirebilecek.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.