Biotrend Enerji halka arz ne zaman, borsa hisse kodu nedir? Biotrend enerji izahname!

Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurusunu yaparak onay süreci bekleyen şirketlere bir yenisi daha eklendi. Biotrend Enerji, SPK’ya başvurdu ve halka arz onayı bekliyor. Peki, Biotrend Enerji halka arz ne zaman, borsa kodu nedir? Biotrend Enerji hangi bankalardan alınır?

“Türkiye genelinde; Entegre Katı Atık Yönetim Hizmeti, Enerji Üretimi , Atık Isı / Atıl Isı Kullanımı ve Karbon Sertifikası Üretim ve Satışı ile ilgili yatırımları bulunana Biotrend Enerji, halka arz oluyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nda onay sürecini bekleyen şirket, yatırımcıları da heyecanlandırdı.

Mart ayının başında SPK’ya halka arz başvurusunu ileten şirket hakkında, araştırmalar da hızlandı. Biotrend Enerji’nin halka arzının tarihi ve borsa kodunun ne olacağı merakla araştırılanlar arasında yer alıyor. Türkiye’de 11 ilde 17 tesisi bulunan Biotrend Enerji, 265 çalışanı ile yılda 300 Milyon kWh enerji üretiyor.

Şirketin resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre; Doğanlar Holding iştiraki Biotrend Enerji, alternatif enerji üretimi konusunda yatırımlar yapma misyonunun yanı sıra, teknolojik olarak üretim ve uygulama merkezi olma hedefiyle, 2017 yılında kuruldu. Biotrend Enerji bugün, Türkiye genelindeki 17 farklı tesisiyle, atıktan enerji üretimi ve entegre atık yönetimi alanında ülkenin önde gelen yenilenebilir enerji şirketleri arasında yer alıyor. Çevresel ve ekonomik katma değeri yüksek projeler hayata geçirme hedefiyle kurulan Biotrend Enerji, her geçen gün portföyünü büyüterek sektörün öncülerinden olmaya devam ediyor.

2020 yılı sonu itibariyle, Biotrend Enerji’nin sahip olduğu lisansların toplam gücü; 118,375 MWe seviyesinde. Bu gücün; 104,775 MW’lık kısmı biyogaz ve 13,6 MW’lık kısmı biyokütle tesislerinden oluşuyor. Üretim Lisansı bulunan bu tesislerin devreye alınmış olan kısımlarının toplam kurulu gücü ise 53,381 MWe, 2,4 MWe kurulu gücünde olan lisanssız elektrik üretim tesisi ile birlikte Biotrend Enerji’nin sahip olduğu tesislerin toplam kurulu gücü 55,781 MWe seviyesinde. Tüm bu veriler ışığında ise; kurulu güç kapasitesine göre, Türkiye biyogaz pazarında en büyük oyunculardan biri konumunda.

Biotrend Enerji halka arz ne zaman?

Biotrend Enerji’nin halka arzı henüz onaylanmadı. Halka arz tarihi netleştiğinde haberimiz güncellenecektir.

Biotrend Enerji borsa kodu nedir?

Firmanın halka arzının onaylanmasının ardından borsa kodu haberimize eklenecektir.

Biotrend Enerji İzahname için tıklayın…

DİĞER HALKA ARZ HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN…

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.