Biotrend Enerji halka arz oransalı mı, eşit dağılım mı? #BIOEN hangi bankalardan alınır?

Halka arz onayı alan Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. yatırımcılar tarafından sıkça aranan şirketlerden biri oldu. Borsada işlem görmeye başlayacak olan Biotrend halka arz tarihleri ne zaman ve kaç gün sürecek? Biotrend eşit dağılım mı oransal mı? Biotrend halka arzında kaç lot verir borsa hisse kodu nedir? Biotrend Enerji hangi banka ve aracı kurumlardan alınır?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’na başvurusunu iletmesinin ardından halka arz onayı alan şirketlerden biri de Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. olmuştu. Biotrend’in halka arzının onay almasının ardından ise talep toplama tarihleri netleşti. Yatırımcılar ise Biotrend hakkında araştırma yapmaya başladı.

Biotrend Enerji’nin hangi tarihlerde ve hangi banka/aracı kurumlardan talep toplayacağı merakla araştırılıyor. Öte yandan araştırılan bir başka konu ise halka arzın eşit dağılım mı yoksa oransal mı olduğu. Biotrend Enerji’nin borsada işlem göreceği kod da yatırımcıların ulaşmaya çalıştığı konulardan biri.

Biotrend Hakkında

Doğanlar Holding iştiraki Biotrend Enerji, alternatif enerji üretimi konusunda yatırımlar yapma misyonunun yanı sıra, teknolojik olarak üretim ve uygulama merkezi olma hedefiyle, 2017 yılında kuruldu. Biotrend Enerji bünyesinde, 2020 yıl sonu itibariyle, 10 biyogaz, 1 biyokütle ve 1 atık yakıt hazırlama ve tedarik tesisi olmak üzere toplam 12 adet faal tesis bulunmaktadır. 2021 yılında devreye girecek olan 1 biyokütle ve 4 biyogaz tesisiyle birlikte toplam 6 bölgede, 11 ilde, 17 tesiste çöpleri elektriğe dönüştürerek, yüz binlerce hanenin enerji ihtiyacını karşılıyor.

Gelecek nesillere tertemiz, sürdürülebilir bir dünya bırakmak için durmadan çalışan Biotrend Enerji her geçen gün portföyünü büyüterek sektörün öncülerinden olmaya devam ediyor.

2020 yılı sonu itibariyle, Biotrend Enerji’nin sahip olduğu lisansların toplam gücü; 118,375 MWe seviyesinde. Bu gücün; 104,775 MW’lık kısmı biyogaz ve 13,6 MW’lık kısmı biyokütle tesislerinden oluşuyor. Üretim Lisansı bulunan bu tesislerin devreye alınmış olan kısımlarının toplam kurulu gücü ise 53,381 MWe, 2,4 MWe kurulu gücünde olan lisanssız elektrik üretim tesisi ile birlikte Biotrend Enerji’nin sahip olduğu tesislerin toplam kurulu gücü 55,781 MWe seviyesinde. Tüm bu veriler ışığında ise; kurulu güç kapasitesine göre, Türkiye biyogaz pazarında en büyük oyunculardan biri konumunda.

Biotrend Enerji halka arz (talep toplama) tarihi ne zaman?

Biotrend Enerji, 19-20-21 Nisan tarihlerinde 3 gün boyunca talep toplayacak. Şirketin, 21 Nisan akşamı ya da bir sonraki gün ise halka arz sonuçlarını kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Biotrend Enerji halka arzı eşit mi yoksa oransal mı?

Biotrend Enerji halk arzı, oransal dağıtım yolu ile yapılacaktır.

Biotrend Enerji kaç lot verir?

Şirket, sermaye artırımı yoluyla 22.000.000 adet pay ve ortak satışı yoluyla 14.666.666 adet pay olmak üzere toplam 36.666.666 adet payın halka arzını gerçekleştirecek. Öte yandan 5.000.000 adet pay için de ek satış hakkı bulunmaktadır. Talebin fazla gelmesi halinde 5 milyon lotun da satılacağı tahmin ediliyor. Halka arz oransal olduğu için kişi başına düşen lot, yatırımcı sayısına göre belli olacak ve talep edilen lot sayısının belirlenen yüzdesi verilecektir.

Biotrend borsa (hisse) kodu nedir?

Biotrend Enerji’nin borsada işlem göreceği kod #BIOEN’dir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.