Bir Zamanlar Kıbrıs Derviş kimdir, gerçek adı nedir?

TRT 1 ekranlarının yeni dizisi Bir Zamanlar Kıbrıs ilk bölümüyle izleyicilerin karşısına çıktı. Dizide, Derviş karakterini canlandıran oyuncu izleyiciler tarafından merak edilip araştırılmaya başladı. Bir Zamanlar Kıbrıs Derviş kimdir, gerçek adı nedir? Hasan Küçükçetin kaç yaşında, nereli?

Bu akşam TRT 1’de yayınlanacak olan “Bir Zamanlar Kıbrıs’ta” dizisi tamamen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde çekilerek, Kıbrıslı Türklerin hayatta kalma ve özgürlük mücadelesini ekrana taşıdı. Bu dizideki oyuncular bu konuyu çok merak ediyorlar, bu yüzden konu üzerinde derinlemesine araştırmalar yaptılar. Oyunculardan biri de güzel oyuncu Hasan Küçükçetin’dir ve dizide yer alan karakterler Derviş’e hayat verir. Peki Hasan Küçükçetin kimdir? Hasan Küçükçetin kaç yaşında ve nereli? Hasan Küçükçet’in hayatını ve detaylarını haberimizde sizler için derledik.

Bir Zamanlar Kıbrıs Derviş kimdir?

Hasan Küçükçetin, 6 Haziran 1981’de Balıkesir Burhaniye’de doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Ulusal Müzik Konservatuarı Drama Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 2004-2005 yılları arasında Ulusal Büyük Tiyatro’da çalıştı.

Yaprak Dökümü’nde Caner Kurtaran’ın gidişinden dolayı Şevket rolünü oynadı. 2013-2015 yılları arasında “Kaçak” dizisinde oynayan Dadaylı rolüyle popülaritesi arttı.

TRT belgeselinde oynanan Gizemli Gerçekler adlı programı tanıttı. Ayrıca “Muhteşem Yüzyıl” da rol aldı. Dil etkinlikleri için jüri oldu.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.