Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi hangi dönemi anlatıyor, dizi konusu nedir?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi, ilk bölümüyle görücüye çıktı. Dizi hakkında merak ettiklerini internette araştıranlar, dizinin hangi dönemi anlattığını da merak ediyor. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi hangi dönemi anlatıyor, dizi konusu nedir, oyuncuları kimdir?

TRT 1 ekranlarında bambaşka bir dizi bomba gibi kadrosu ile dizi severlerin karşısına çıktı. Her Perşembe yayınlanacak olan dizi, yeni bölümleriyle izleyicileri ekranlarının başına kilitleyecek. Bu yeni dizi hakkında merak edilenler de bir yandan internette araştırılıyor.

Merak edilen konuların başında ise dizinin oyuncu kadrosu, nerede çekildiği ve hangi dönemi anlattığı oluyor. işte merakla araştırılan Bir zamanlar Kıbrıs hakkında detaylar haberimizde yer alıyor. Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan ve Tayanç Ayaydın’ın başrollerini paylaştığı Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi yayın hayatına başlıyor. Peki, Bir Zamanlar Kıbrıs hangi dönemi anlatıyor?

Bir Zamanlar Kıbrıs hangi dönemi anlatıyor?

Kıbrıs’taki televizyon dizisi, bir zamanlar Kıbrıslı Türklerin 1963’ten beri yaşadıkları katliamları anlatıyor ve tarihte “Kanlı Noel” olarak anılıyor.

1963’te Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar sorunsuz bir şekilde yan yana yaşadılar. Diğer Türk aileleri gibi adanın cennet gibi coğrafyasında mutlu bir hayat süren sakız tüccarlarının Dereli ailesi, “Kanlı Noel” olarak anılan olayın başlamasının ardından saldırıya uğradı. Ayrılan aile fertleri kasabadan kovulup taşınmak zorunda kalınca, ailenin reisi Kemal Dereli, aileleriyle birlikte yolculukta binlerce Türk’ün lideri oldu.

Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi veren insanlar, Türkiye’den adaya gizli bir misyon gönderdiler ve Ankara Lefkoşa’da olanları değiştirecek. Ankara’nın aşkı adada gizli bir kahramana dönüşürken, nişanlısı dağınık, hasret ve yaşamla boğuşan, Dereli ailesinin hikayesiyle iç içe geçmiş.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.