Birikim Varlık BRKVY halka arz sonuçları, borsada ne zaman işlem görecek?

Geçtiğimiz hafta halka arz onayı alan ve 8-9 Aralık tarihlerinde talep toplayan Birikim Varlık Yönetim’in halka arzı tamamlandı. Yatırımcılar ise şirketin halka arz sonuçlarını ve borsada işleme başlayacağı tarihi araştırıyor. Birikim Varlık kaç lot dağıttı, halka arz sonuçları açıklandı mı, ne zaman işleme başlayacak?

SPK, 3 Aralık 2022 tarihinde yayınladığı haftalık SPK bülteninde 2 şirketin halka arzının onaylandığını açıklamıştı. Yayınlanan bültende halka arz için onay alan şirketlerden biri Birikim Varlık Yönetim, diğeri de Platform Turizm oldu.

Her iki şirket de aynı günlerde banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplanacağını açıklamıştı. 8-9 Aralık tarihlerinde 2 iş günü boyunca gerçekleştirilen talep toplama işlemleri tamamlanarak halka arz işlemi de tamamlanmış oldu.

BİRİKİM VARLIK YÖNETİM HALKA ARZ DETAYLARI

Şirket, toplam 12.000.000 TL nominal değerli payı halka arza konu etti. Bireysel yatırımcılara eşit dağıtımın uygulandığı halka arzda hisse başı fiyat ise 14,20 TL olarak duyurulmuştu. Şirketin halka arz işleminin tamamlanmasının ardından da halka arz sonuçları ve borsada işlem göreceği tarih yatırımcılar tarafından araştırılmaya başladı.

BİRİKİM VARLIK YÖNETİM HALKA ARZ SONUÇLARI

Şirketin halka arz sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklandığında ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, Google Play’de yer alan Halka Arz adlı Android mobil uygulamaBURADAN cihazınıza yükleyebilirsiniz. Uygulama içerisinde halka arzlara dair videolu anlatımlar da yer almaktadır.

BİRİKİM VARLIK YÖNETİM NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

Şirketin borsada işlem göreceği tarih henüz netleşmedi. Bu bilgi netleştiğimiz Halka Arz adlı mobil uygulamayı cihazınıza yükleyerek gelişmelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.