Birleşim Mühendislik (#BRLSM) halka arz eşit mi oransal mı?

Halka arz onayı alan Birleşim Mühendislik’te talep toplama işlemleri başladı. Halka arza katılmak isteyen yatırımcılar, eşit dağıtım mı yoksa oransal dağıtım mı yapıldığını merak ediyor. Birleşim Mühendislik halka arz eşit mi oransal mı? işte detaylar…

Sermaye Piyasası Kurulu, Birleşim Mühendislik’in halka arz başvurusunun onaylandığını geçtiğimiz günlerde yayınlanan SPK Bülteni ile kamuoyuna duyurmuştu. Yayınlanan SPK Bülteni’nin ardından ise şirketten talep toplama tarihleri ve diğer detaylar duyuruldu.

Halka arz işlemine katılmak isteyen yatırımcılar da Birleşim Mühendislik hakkında detaylı araştırma yapmaya başladı. Birleşim Mühendislik’in halka arzında merak edilen detaylar haberimizde…

Şirket hakkında

Farklı sektörlerden pek çok yatırımın mekanik ve elektrik tesisatı işini üstlenen Birleşim Mühendislik, Türkiye genelinde çok sayıda projede yer aldı. 10 Aralık 2013 tarihinde yüzde 100 hissesini satın alarak, Erde Mühendislik’in yıllara dayanan elektrik tesisatı tecrübesini de bünyesine katan Birleşim Mühendislik, faaliyet alanlarındaki uzmanlığıyla, Türk inşaat sektörünün çözüm ortağı oldu.

Şirket, pek çok sektörün durma noktasına geldiği salgın sürecinde, kısa sürede hayata geçirilen pandemi ve şehir hastaneleri projelerinde görev aldı. 2019 yılında planlanan ve başlanan büyük projelerin de hayata geçirilmesiyle şirket; son 2 yılda ortalama yıllık yüzde 27 oranında hasılat büyümesi kaydetti.

Birleşim Mühendislik ve bağlı ortaklığı Erde Mühendislik, bünyesinde çalışan ve yaklaşık 350 kişiden oluşan ana kadronun yanı sıra projelerin uygulanmasında iş birliği yaptıkları alt yüklenici firmalardaki çalışanlarla birlikte yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlıyor.

Birleşim Mühendislik halka arz detayları

Talep toplama tarihleri: 11-12-13 Ağustos

Halka arz büyüklüğü: 22.000.000 + 11.000.000 (ek satış) + 6.000.000 (ek satış)

Borsa işlem kodu: #BRLSM

Hisse fiyatı: 9,10 TL

Halka Arz şekli: Oransal Dağıtım

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.