Boğaziçi Beton halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot verdi?

Talep toplama tarihlerinde bu işlemi gerçekleştirerek halka arzını başarılı bir şekilde tamamlayan Boğaziçi Beton’un halka arz sonuçları merakla araştırılıyordu. Şirket, halka arz sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Peki, Boğaziçi Beton halka arz sonuçları nasıl sonuçlandı? Boğaziçi Beton kaç lot dağıttı? İşte detaylar…

Boğaziçi Beton 26-27-28 Mayıs tarihlerinde 3 gün boyunca talep toplama işlemi gerçekleştirmişti. Şirketin talep toplaması başarılı bir şekilde sonuçlandı. Yatırımcılar, talep toplama işleminin tamamlanmasının ardından Boğaziçi Beton’un kaç lot dağıttığını araştırıyor.

Boğaziçi Beton halka arz sonuçları açıklandı mı, şirket kaç lot dağıttı?

Boğaziçi Beton halka arz sonuçları bugün açıklandı. Halka arza katılım oranı beklentilerin altında kalırken bireysel için payların bir kısmını kurumsal yatırımcılar aldı. Halka arz edilen tüm lotların yatırımcılara dağıtıldığı halka arz sürecinde tüm ayrıntılar haberimizde

26-27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Boğaziçi Beton”) paylarının halka arzı “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle gerçekleştirilmiştir.

Halka arzda birim fiyat 3,50 TL olarak açıklanmış olup, halka arz edilen 114.000.000,00 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşmiştir. Buna göre halka arz büyüklüğü 399.000.000 TL olarak gerçekleşmiştir.

Halka arz fiyatı üzerinden gelen talep, halka arz tahsisatı ve dağıtım bilgisi yatırımcı grubu bazında aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

6 ay boyunca satış yapılmama garantisi

6 ay boyunca, Halka Arz Edilen Paylar dışında kalan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceği, bu doğrultuda bir karar alınmayacağı ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya Halka arz yapılacağına dair bir karar alınmayacağın taahhüt etmiştir.

Boğaziçi Beton Hakkında;

Şirket 2003 yılında tek hazır beton santrali ile hazır beton üretimi ve satışı amacı ile kuruldu. İstanbul’da 8 sabit lokasyon ve 13 mobil lokasyon olmak üzere (yüksek hacimli hazır beton satışı yapılan projelerin içerisine kurulan hazır beton santralleri) toplam 21 lokasyonda, 26 adet hazır beton santrali ile hazır beton üretimi ve satışı yapıyor.

Maslak 1453, Kuzey Marmara Otoyolu, Vadi İstanbul, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Projesi, Mall of İstanbul, 5. Levent, Skyland vb. gibi hem yap-sat hem de özel/devlet taahhüdü kapsamında birçok mega projede hizmet verildi.

Boğaziçi Beton olarak hali hazırda Türkiye’nin ve Avrupa’nın en yüksek binası olma özelliğini taşıyan Merkez Bankası’nın hazır beton tedariki başta olmak üzere, İstanbul içerisinde yapılmakta olan birçok Metro, Alt Yapı, Yol, Kentsel Dönüşüm ve Tünel projelerinde hazır beton ve agrega teminini gerçekleştirmeye devam ediliyor.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.