Borsa Cuma günü açık mı? BIST 16 Temmuz Cuma günü açılacak mı?

15 Temmuz 2021 Perşembe gününün resmi tatil olmasının ardından borsa yatırımcıları 16 Temmuz günü işlem olup olmayacağını merakla araştırmaya başladı. 16 Temmuz Cuma günü Borsa İstanbul açık olacak mı? Borsa Cuma günü (yarın) açık mı, işlem var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Pazartesi yapılan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada merakla beklenen sorulara yanıt vermişti. Kamuoyunun gündeminde ise Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı vardı.

Erdoğan, yaptığı açıklama resmi tatil kararını da açıkladı. Açıklanan kararın neticesinde Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı sorusu da yanıt bulmuş oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıkladı. Buna göre, 19 Temmuz Pazartesi günü arefe gününden başlayan resmi tatil, 25 Temmuz Pazar günü bitecek. 26 Temmuz Pazartesi günü ise Kurban Bayramı’ndan sonra ilk iş günü olacak. Peki, borsa Cuma açık olacak mı?

Borsa Cuma günü açık mı?

Kurban Bayramı tatilinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü ile birleştirilip birleştirilmeyeceği merak ediliyordu. Yapılan açıklamada Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olduğu belirlendi. Buna göre 15 Temmuz tatili ile kurban bayramı birleştirilmedi. Borsa’da 15 Temmuz günü işlem yapılmadı. Borsa İstanbul, Perşembe günü açılmadı. Yatırımcılar ise Cuma günü açılıp açılmayacağını internette araştırmaya başladı.

Borsa İstanbul’da Cuma işlem olacak. 16 Temmuz Cuma borsa açık olacak. Borsa İstanbul’da 16 Temmuz günü, Kurban Bayramı tatilinden önce son işlem günü olacak. Borsa daha sonra ise 26 Temmuz Pazartesi günü yeniden işleme başlayacak.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.