Borsada düşüşler sürüyor! 19 Mart borsa neden düşüyor, sebebi ne?

Borsadaki düşüşler yatırımcıları endişelendirmeye başladı. 17 Mart günün ikinci yarısından itibaren başlayan genel düşüş, 18 Mart ve 19 Mart tarihlerinde de devam etti. 19 Mart borsadaki düşüşün sebebi nedir? Borsa yükselişe geçecek mi? Avrupa borsalarında genel bir düşüş mü var?

Avrupa borsaları, Wall Street’in teknoloji hisselerinin artmasının ardından Cuma günü düşüşle açıldı. Covid-19 vakalarındaki artış, yatırımcıların gelişimini teşvik etti.

DAX% 0,1 artmasına rağmen, CAC 40% 0,8 ve FTSE 100% 1,6 düştü.

Perşembe günü, Wall Street’te yüksek teknolojili Nasdaq Bileşik Endeksi% 3 düşüş kaydetti. Fed’in güvercin mesajından sonra ABD tahvil getirileri yükseldi ve bu son derece değerli hisse senetlerinin tutulması konusunda endişelere yol açtı ve bu da büyük miktarlarda nakit yaratması uzun zaman alacaktı.

Cuma günü, 10 yıllık ABD Hazine bonosu% 1,7’den işlem gördü. Merkez Bankası’nın ekonomik büyüme ve enflasyon beklentilerini artıracağını ve 2023’ün ikinci gününe kadar mevcut politikalarını sürdüreceğini açıklamasının ardından tahviller Perşembe günü% 1.75’e yükseldi.

Avrupa’da büyüme beklentileri farklı görünüyor. Covid-19’un üçüncü dalgası, yeni bir karantina bölgesi tehdidiyle karşı karşıya ve ekonomik iyileşme hızını geciktiriyor.

22 Ocak Perşembe gününden bu yana Almanya, vaka sayısındaki en büyük artışla Avrupa Birliği’nin en kalabalık ülkesi. Ayrıca Fransa, bu yayılmayı önlemek için Paris çevresindeki Île-de-France bölgesi de dahil olmak üzere sekiz bölgede bir ay daha sıkı karantina uygulayacağını açıkladı.

Perşembe günü de güzel haberlerimiz var: Avrupa Birliği’nin uyuşturucu düzenleyicisi, AstraZeneca’nın Covid-19 aşısının faydalarının risklerden daha ağır bastığını doğruladı. Bununla birlikte, birçok Avrupa ülkesi daha önce uyuşturucu kullanımını askıya almış ve bu da AB’de aşıların zaten yavaş olan dağıtımını daha da yavaşlatmıştır.

Kurumsal dünyada; teknoloji sektörünün yanı sıra, petrol stokları genel pazarı da küçültecektir. Küresel talepteki yavaş büyüme endişeleri nedeniyle ham petrol fiyatları Cuma günü zayıflayarak ana satış trendini sürdürdü.

ABD ham petrol vadeli işlemleri% 0,5 düşüşle 59,69 ABD dolarına, Brent ham petrolü ise% 0,5 düşüşle 62,97 ABD dolarına geriledi. Her iki sözleşme de art arda altıncı gün düştü ve bu hafta% 8’den fazla düşüşle Ekim’den bu yana en büyük haftalık düşüşünü kaydetmesi bekleniyor.

Öte yandan, altın vadeli işlemleri% 0,5 artışla 1.740,55 ABD dolarına yükselirken, euro / dolar% 0,1 düşüşle 1,1925 oldu.

Avrupa borsaları genel olarak düştü. Covid-19 vakalarında yüksek verim ve artış buna sebep olarak düşünülüyor.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.