Büyükşen çifti cinayetinde 24 kişi gözaltında! Kimler gözaltına alındı, isimleri ne?

3 Eylül 2018 tarihinde Konya’nın Karatay ilçesinde evlerinde öldürülen Metin – Necla Büyükşen çifti cinayetinde bir gelişme yaşandı. Faili meçhul cinayeti çözmek için görevlendirilen özel ekip, aralarında Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen, babası Muammer Büyükdoğrucan ve Mehmet Ali Dayanır’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına aldı. Metin – Necla Büyükşen cinayeti katilleri belli oldu mu? Gözaltına alınan 24 kişi kim, isimleri ne?

3 Eylül 2018 tarihinde evlerinde oturdukları sırada öldürülen Metin -Necla Büyükşen cinayeti, ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında uzun süredir tartışılmış ve ülke gündeminde de geniş yankı uyandırmıştı.

Kızlarının yanında öldürülen çiftin katil ya da katillerinin kim olduğunun bulunamaması sosyal medyada da uzun süre tartışma konusu olmuş, çiftin oğulları Osman Büyükşen’i de adeta isyan ettirmişti. ATV ekranlarında feryat figan, cinayetin aydınlatılması için özel ekip kurulmasını isteyen Osman Büyükşen’in beklentisi karşılık bulmuş ve özel ekip kurulmuştu.

Kurulan özel ekip, çalışmalarına başlamış ve olayı çözmek için de harekete geçmişti. Cinayeti aydınlatmak için harekete geçen özel ekipten bugün haber geldi. Özel ekibin çalışmaları neticesinde aralarında Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen, babası Muammer Büyükdoğrucan ve Mehmet Ali Dayanır’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMASI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gözaltılarla ilgili açıklaması şöyle:

“03.09.2018 tarihinde Konya ili İsmil Mahallesinde meydana gelen Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen’in öldürülmesi olayıyla ilgili yapılan soruşturma kapsamında; Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla 13.07.2021 tarihinde yapılan eş zamanlı operasyonda olayla ilgisi olduğu değerlendirilen 24 şüpheli yakalanarak, ikamet ve araçlarında yapılan arama işlemleri sonrası gözaltına alındıkları, Şüphelilerin Konya İl Jandarma Komutanlığı’nda adli işlemlerinin halen devam ettiği, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’mızca soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında bilgi verileceği hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.