Büyükşen cinayeti tutuklananlar kim, isimleri ne? Aranan katilin adı nedir?

3 Eylül 2018 tarihinde Konya’nın Karatay ilçesine bağlı Bismil mahallesinde katledilen Necla ve Metin Büyükşen cinayetinde flaş bir gelişme yaşandı. Olayla ilgili geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan 25 kişiden Esra Taş ve Abdullah Başdemir cinayeti azmettirdiklerini itiraf etti. Peki, Büyükşen cinayetinde tutuklananlar kimdir, isimleri nedir? Büyükşen cinayetini kim işledi, aranan katil zanlısı kim? Büyükşen cinayeti yanlışlıkla mı işlendi?

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işlenen ve Türkiye gündeminde de geniş yankı uyandıran Büyükşen cinayetinde flaş bir gelişme yaşandı. Çiftin oğulları Osman Büyükşen, uzun süren uğraşlar sonucunda, cinayetin çözülmesi adına özel ekip kurulmasını istemiş ve bu isteği de karşılık bulmuştu.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programı sezon finali girse de Türkiye’de bu konunun sıcaklığı sürüyordu. Kurulan özel ekibin çalışmaları an be an takip edildi ve gündemdeki sıcaklığını korudu. Çalışmalarını titizlikle sürdüren özel ekip, geçtiğimiz hafta kişinin gözaltına alınmasını istemişti. Gözaltına alınan kişi içerisinden itiraf kaçınılmaz oldu.

Azmettirici olduklarını itiraf ettiler!

Gözaltına alınan isimlerden Esra Taş ve Abdullah Baydemir, cinayetin azmettirici olduklarını itiraf etti. 8 aylık teknik ve fiziki takip ile HTS incelemesinin ardından gözaltına alınan şüphelilerden Esra Taş ve Abdullah Başdemir, cinayeti azmettirdiklerini itiraf ederek sorgularının ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Esra Taş’ın İsmil Mahallesinde yaşayan Hüseyin K. ile sevgili oldukları, Hüseyin K.’nın ailesinin bu ilişkiyi onaylamaması üzerine ikilinin ayrıldığı, bu ayrılık nedeniyle Taş’ın Hüseyin K.’nın ailesine kin beslediği, daha sonra tanıştığı Abdullah Başdemir’e durumu anlatıp, Hüseyin K.’nın ailesine zarar vermesini istediği öğrenildi. Bunun üzerine Başdemir’in para karşılığı tuttuğu iki kiralık katile adresi verdiği ancak adresleri karıştıran kiralık katillerin asıl adresten yaklaşık 500 metre uzaklıkta oturan Büyükşen’lerin evine girerek cinayetleri işledikleri belirtildi.

TUTUKLANDILAR

Esra Taş, Abdullah Başdemir ve onlara yardım ettikleri öğrenilen Büyükşen ailesinin komşuları Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen. ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 1’i adli kontrol kararı 20’si jandarmadaki ifadesinin ardından olmak üzere 21 şüpheli serbest bırakıldı.

Esra Taş ve Abdullah Başdemir adam öldürmeye azmettirme, Mustafa ve Zeki Okşen de adam öldürmeye yardım etme suçlarından tutuklandı.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.