Çan 2 Termik halka arz ne zaman, borsa hisse kodu nedir? Çan2 oransal mı, eşit dağıtım mı?

Çan 2 Termik halka arzı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. 15 Nisan tarihinde yayınlanan SPK Bülteninde halka arz onayı alan Çan 2 Termik’in halka arz tarihi merak ediliyor. Çan2 Termik halka arz ne zaman hangi tarihte? Çan2 Termik halka arz borsa (BIST) kodu nedir? Çan2 Termik halka arzı oransal mı eşit dağıtım mı, kaç lot verir, hangi bankalardan alınır? Halka arz hangi tarihte, talep toplama ne zaman yapılacak?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 15 Nisan 2021 tarihinde yayınladığı bültende iki şirketin halka arz başvurusunun onaylandığını açıkladı. Açıklanan şirketlerden biri de Çan2 Termik oldu. Yatırımcıların merakla beklediği Çan2 Termik’in halka arzının onaylanmasının ardından şirket hakkında araştırmalar da hız kazandı. Peki, Çan2 Termik hakkında detaylar neler?

Şirket hakkında

Çan 2 Termik Santrali Çanakkale’nin Çan ilçesindedir. Odaş Enerji bağlı ortağı olan Çan Kömür ve İnşaat A.Ş. tarafından işletilen santral 330 MWe kurulu gücü ile Türkiye’nin 59. Çanakkale’nin ise 4. büyük enerji santralidir. Tesis ayrıca Türkiye’nin 21. büyük Linyit Termik Santrali’dir. Çan 2 Termik Santrali ortalama 1.404.560.833 kilovatsaat elektrik üretimi ile 386.718 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilir. Çan 2 Termik Santrali sadece konut elektrik tüketimi dikkate alındığında ise 470.225 konutun elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabilecek elektrik üretimi yapmaktadır.

Alman bağımsız maden değerleme şirketi Fichtner GmbH, 2013 yılında yapılan uluslararası Joint Ore Reserves Committee (“JORC”) standartlarına uygun kısıtlı çalışmalara göre Çan Linyit Santrali’nda kullanılacak rezervin ortalama kalorisinin 3.481 kcal/kg olduğu tespit edilmiştir. Odaş Enerji tarafından yapılan açıklamaya göre tespit edilen bu kalori değeri, Türkiye’de yerli linyite dayalı üretim yapan enerji santralleri arasında en yüksek kalori değerine sahiptir.

Çan 2 Termik halka arz ne zaman, borsa kodu nedir?

SPK tarafından halka arz onayı alan Çan 2 Termik’in talep toplama tarihi merak ediliyor. Öte yandan merak edilen bir başka konu da hisse kodu oluyor. Çan 2 Termik’in borsada #CANTE kodu ile işlem görmesi bekleniyor.

Halka arz bilgileri

Toplam Lot sayısı: 67.590.000 Lot

Halka arz hisse fiyatı: 3.90 TL den Halka Arz Edilecek

Çan 2 Termik halka arzı EŞİT DAĞITIM yöntemi ile yapılacak.

Borsa kodu: #CANTE

Çan 2 Termik Santralleri talep toplama tarihi 21-22 Nisan olarak açıklandı.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.