Çukur Seher (Begüm Akkaya) kimdir, nereli, kaç yaşında?

Show TV ekranlarının reyting rekorları kıran dizisi Çukur’a Seher karakteriyle katılan Begüm Akkaya izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Begüm Akkaya’nın kim olduğunu merak edenler, konuyu internette araştırmaya başladı. Çukur Seher kimdir? Çukur Seher gerçek adı ne? Çukur Seher Begüm Akkaya kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte detaylar…
Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur, izleyicileri ekranlarının başına kilitlemeye devam ediyor. Yayınlandığı her bölümüyle izlenme rekorları kıran Çukur’a bir transfer daha gerçekleşti. Çukur dizisinde Seher karakterini canlandıran oyuncu, izleyiciler tarafından merak konusu oldu. Çukur Seher’in kim olduğunu merak edenler Begüm Akkaya’nın hayatını, kim olduğunu internette araştırıyor. Çukur Seher kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte detaylar…


BEGÜM AKKAYA KİMDİR?


Begüm Akkaya, 8 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Giresun’ludur İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Bölümü’nden mezun olmuştur.
Begüm Akkaya; “Mavi Dalga” ile 20. Sadri Alışık Ödülleri Ekrem Bora Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü, “Nergis Hanım” ile Adana Altın Koza Film Festivali Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü ve Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Genç Cadı Ödülü, “Kuma” filmi ile Molodist International Film Festival Best Actress ve Philadelphia Film Festival Best Actress ödüllerine layık görülmüştür.
İlk oyunculuk deneyimini 2005 yılında rol aldığı Beşinci Boyut dizisi ile yaşayan Begüm Akkaya; Uçurum, 20 Dakika, Altınsoylar ve Bugünün Saraylısı, Aşk ve Gurur gibi projelerde rol almıştır. Begüm Akkaya, şimdilerde Fox TV ekranlarında yayınlanan Kurşun adlı dizide Tomris karakterine hayat vermektedir. Begüm Akkaya, 1.63 metre boyunda, 51 kilo ve Kova burcudur.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.