DASH Coin nedir, nasıl ve nereden alınır? DASH Coin analiz ve yorumları nelerdir?

0
217

Öne çıkan altcoin kripto paralardan biri olan DASH coin hakkında yatırımcılar araştırma yapmaya başladı. Peki DASH coin nedir, nasıl ve nereden alınır? DASH coin yükselir mi düşer mi yorum ve analizleri nedir?

İlk öne çıkan alternatif kripto para birimlerinden biri olan Dash, daha geniş bir pazara ulaşmak amacıyla Bitcoin’in kodunu kopyalayıp değiştiren bir grup erken proje arasındaydı.

Ancak Dash, 2014 lansmanının ardından teknolojisini önemli ölçüde farklılaştırmaya devam edecek ve işlemlerin geleneksel çevrimiçi ödemeler gibi çalışmasını sağlayacak yeni özellikler ekleyecekti.

Örneğin InstantSend, kullanıcıların Dash blok zincirinde işlemlerin onaylanmasını beklemeden DASH’ı aktarmalarına izin verdi. Bunun yerine, kullanıcılar, yaklaşan bir bloğa kaydetmeden önce fonları kilitleyecek özel düğümlere (Masternode adı verilir) kripto para birimi gönderebilirler.

Dash’in başka bir özelliği olan PrivateSend, kullanıcıların yerleşik bir karıştırma hizmeti kullanarak işlem göndermesini sağladı. Kullanıcılar, DASH’lerini Masternode’lara gönderebilir, bu da işlemleri başkalarıyla karıştırarak orijinal işlemin izini engeller.

Yine de Dash, belirli bir miktarda DASH’a sahip olan herkese, stake etme protokolleri norm olmadan önce blok zincirinin çalışmasına katılma yeteneği vermek için tasarlanmış daha deneysel özellikleri kucaklayacaktı.

Bugün Dash, yazılımın gelişimini, pazarlamasını ve altyapısını yönetmeye yardımcı olan blok zincirinde kısmen bile olsa bir dizi sözleşmeden geçiyor.

Dash ekibi artık kullanıcıları web sitesi ve Reddit forumu aracılığıyla değişiklikler hakkında bilgilendiriyor .

Dash’i kim çıkardı?

Dash, geliştirici Evan Duffield tarafından Ocak 2014’te oluşturuldu.

Başlangıçta, gizlilik ve anonimlik özelliklerini vurgulayan bir isim olan Darkcoin olarak bilinen Duffield, Darkcoin’i 2015 yılında dijital para anlamına gelen Dash olarak yeniden markalaştırdı.

Dash nasıl çalışır?

Herhangi bir çalışma kanıtı kripto para birimine ( Bitcoin veya Litecoin gibi ) aşina olanlar için , Dash blok zincirinin ilk kademesi hemen hemen aynı şekilde çalışır.

Bu katman, yeni bloklar oluşturmak ve blok zincirini güvence altına almak için rekabet eden madenciler tarafından desteklenmektedir. Madenciler, çift harcamayı önlerken Dash blok zincirinin işlem geçmişini korur.

Dash ve Bitcoin arasındaki fark, ortalama 2,5 dakikalık blok süresine sahip olması (10 dakikaya kıyasla) ve madencilerin her blokta basılan DASH’ın yalnızca% 45’ini almasıdır (Bitcoin’de% 100’ün aksine).

Dash blok zincirinin ikinci katmanı, Masternode adı verilen özel bir düğüm tarafından işletildiği için temel yeniliklerinin çoğunu içerir.

1000 DASH tuttuğu sürece herhangi bir düğüm bir Masternode olabilir.

Ana Düğümler:

  • Özel ve anlık işlemleri kolaylaştırın
  • Madencilerden uygun olmayan şekilde oluşturulmuş blokları reddedin
  • Blockchain defterinin tam bir kopyasını saklayın
  • Blok ödülünün% 45’ini alın
  • Blok ödülünün kalan% 10’unun nasıl tahsis edileceğine oy verin

Herkesin yeni bir özellik önerme veya Dash ağında değişiklik önerme yeteneği vardır, ancak nihai kararlar Ana Düğümler arasında yapılan bir oylamayla alınır.

‘Evet’ oylarının sayısı, ‘hayır’ oylarının sayısını toplam Masternode oylarının% 10’undan fazla sayarsa, yeni özellik uygulanır.

Blok ödülünün son% 10’u, Dash hazinesi adı verilen bir hibe sistemine tahsis edilir. Bu fon, DAO tarafından Masternodlar tarafından oylanan teklifleri finanse etmek için ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here