Deniz Gezmiş’in hiç bilinmeyen mahkemede çekilmiş bir fotoğrafı ortaya çıktı

1968 gençlik kuşağının sembol isimlerinden biri olan Deniz Gezmiş’in daha önce hiç yayınlanmamış yeni bir fotoğrafı ortaya çıktı. O yıllarda bıyıklı olan Deniz Gezmiş’in mahkemede çekilen fotoğrafın yargılandığı yıllara ait olduğu ortaya çıktı. Gezmiş’in fotoğrafı, akrabası Enver Gezmiş tarafından servis edildi.

68 kuşağının sembol isimlerinden olan ve 1972’de idam edilen Deniz Gezmiş’in daha önce hiç bilinmeyen bir fotoğrafı ortaya çıktı. Gezmiş’in akrabası tarafından paylaşılan fotoğraf, çıkarıldığı mahkemenin ilk duruşmasında çekilmiş.

1968 devrimci gençlik hareketinin öncü isimlerinden olan Deniz Gezmiş’in hiç yayınlanmamış bir fotoğrafı ortaya çıktı. Deniz Gezmiş’in akrabası Enver Gezmiş, mahkeme salonundan bir fotoğraf paylaştı.

İLK DURUŞMASINDA ÇEKİLMİŞ

Enver Gezmiş’in paylaştığı fotoğrafta “Bu fotoğraf 50 yıl boyunca bir kenarda kalmış, herkesin görebilmesi için düzenleyip yayınlamak istedim. Fotoğraf 12 Nisan 1971 tarihinde, Deniz Gezmiş’in çıkarıldığı mahkemenin ilk duruşmasında Ergin Konuksever tarafından çekilmiş” notu yer aldı.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.