Dogecoin (DOGE) 1 dolar olur mu? Dogecoin yükselmeye devam edecek mi?

0
151

Adı sık sık Elon Musk ile gündeme gelen popüler kripto paralardan biri olan Dogecoin 1 dolar olacak mı? Dogecoin yükselmeye devam edecek mi? Altcoinlerin gözdesi Dogecoin’i neler bekliyor?

Altcoinlere rağbet gittikçe artıyor. Bitcoin’in varlığını ispatlaması ve bunun ardından Altcoinlerin de yatırımcıların tercih sebebi olması birçok altcoini olumlu yönden etkiledi. Şüphesiz yükselişini sürdüren Dogecoin de bu kripto paralardan biri olarak dikkat çekiyor.

Aslında bir şaka olarak piyasaya sürülen ama Elon Musk’un attığı twitler sonrasında yükselişe geçen Dogecoin yüzde yüzün üzerinde bir artış göstermişti. Elon Musk, yatırımcıların adeta twitlerini an be an takip ettiği isimlerden de biri oldu. Bugünlerde 0,05 dolar seviyelerinde işlem gören Dogecoin’in 1 doların üzerine çıkacağı da konuşulmaya başladı.

Dogecoin’in artacağı hakkında haberler gören yatırımcılar ise bu fırsatı kaçırmamak adına araştırmalar yapmaya başladı. Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dogecoin’in fiyatının sonunda 1 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Dogecoin (DOGE) fiyatının, kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kabul ettikten birkaç gün sonra sonunda 1 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Amerikalı milyarderin son tweetinde, müşterilerin basketbol çay işlemlerinde 20.000’den fazla Dogecoin (bu raporu yazarken yaklaşık 1.018 $) kullandığını açıkladı. M şu anda serinin “dünyanın en büyük Dogecoin satıcısı”.

Mark Cuban, basketbolseverler 6.556 milyar DOGE değerinde Mavericks satın alırsa Dogecoin’in fiyatının “kesinlikle 1 $” olacağını tahmin ediyor.

Kübalılar, 1990’ların ortalarında Todd Wagner ile Broadcast.com adlı bir video portalı oluşturdukları ve 1999’da Yahoo’ya 5,7 milyar dolara sattıkları biliniyor.

Bugün, NBA’de Dallas Mavericks’in sahibi ve Magnolia Pictures, AXS TV ve düzinelerce küçük startup’ta hisseleri var. Forbes’a göre, yazı yazıldığı sırada Mark Cuban’ın net değeri yaklaşık 23,4 milyar dolar.

Bilmeniz gereken şey şu: Dogecoin, merkezi olmayan ve eşler arası dijital işlemleri teşvik edebilen dijital bir para birimidir. Bu, çok kolay bir şekilde çevrimiçi para gönderebileceğiniz anlamına gelir. Genellikle “İnternet para birimi” olarak anılır.

BTC’nin Proof of Work protokolünden birçok yönden farklıdır, bunlardan biri Scrypt teknolojisidir. Hızla büyüyen altcoin ayrıca 1 dakikalık bir blok süresine sahiptir ve toplam arz sınırsızdır, bu da çıkarılabilecek Dogecoin sayısında bir sınır olmadığı anlamına gelir.

Eski Bloomberg analisti ve kurucu ortağı Anil Lara şunları söyledi: “Dogecoin’in (memetik bir kripto para birimi) son yükselişi, alandaki herkese en popüler kripto kullanım durumlarının hala saf spekülasyon olduğunu hatırlatmalıdır.

Dogecoin (DOGE), popüler “Doge” internet memesine dayanır ve logoda Shiba Inu’yu içerir.

Açık kaynaklı kripto para birimi, Amerikalı Billy Markus ve Avustralyalı Jackson Palmer tarafından icat edildi. Kripto varlıkları Aralık 2013’te Litecoin’den satın alındı.

Hızla büyüyen bu kripto para birimi, yüksek kaliteli içeriğin oluşturulmasını veya paylaşılmasını ödüllendirmek için esas olarak Twitter ve Reddit gibi popüler sosyal medya platformlarında bir devrilme sistemi olarak kullanılıyor.

Şu anda Dogecoin’de listelenen kripto para borsaları arasında YoBit, BitAsset, Binance ve Huobi Global bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here