Downburst nedir, nasıl oluşur? Downburst ne demek, Türkiye’de oldu mu?

Türkiye’de meydana gelen ve Downburst olarak bilinen ani hava değişimi, merak edenler tarafından araştırılmaya başladı Downburst nedir, nasıl meydana gelir? Downburst iklimi nasıl etkiler?

Downburst son zamanlarda insanlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Meteorolojik bir olay olan Downburst hakkında merak edilenler Google’a sorulmaya başladı. Türkiye’de de meydana geldiği düşünülen ve son zamanlarda dilden dile dolaşan Downburst nedir, nasıl meydana gelir?

Downburst nedir?

Türkiye, özellikle bu yıl sık sık ani hava değişiklikleriyle karşı karşıya.

Gözlemlere göre, kısa süreli ancak oldukça etkili sağanak yağışlar sellere neden olurken, normalden daha büyük olan dolu yağmurları hasara neden oldu. Ek olarak, normal sıcaklıkların üzerindeki veya altındaki sıcaklıklar da küresel ısınmanın etkileriyle ilişkilendirilebilir. Ancak küresel ısınmayla ilgili olmasına rağmen hayatımıza “Şiddetli patlama” adı verilen yeni bir kavram giriyor.

NTV Meteoroloji Mühendisi Gökhan Abur, “Şiddetli hava olayının ülkemiz için çok önemli bir konu olduğunu ve terimin henüz Türkçe olmadığını söyledi.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.