Ana SayfaMagazinDoya Doya Moda konuğu Suzan Kardeş kimdir? Suzan Kardeş kaç yaşında?

Doya Doya Moda konuğu Suzan Kardeş kimdir? Suzan Kardeş kaç yaşında?

Doya Doya Moda programının 6 Ocak 2021 Çarşamba tarihli konuğu Suzan Kardeş, programı izleyenler tarafından merak konusu oldu. Suzan Kardeş’in kim olduğunu merak edenler konuyu internette araştırmaya başladı. Suzan Kardeş kimdir? Suzan Kardeş kaç yaşında? Suzan Kardeş nereli? İşte detaylar…

Tv8 ekranlarında yayınlanan ve izleyicilerin de dikkatlerini üzerine çeken moda programı Doya Doya Moda’nın 6 Ocak 2021 tarihli programında ünlü makyöz, şarkıcı ve oyuncu Suzan Kardeş konuk oldu. Suzan Kardeş, izleyiciler tarafından merak edilmeye ve araştırılmaya başladı. Suzan Kardeş kimdir?

SUZAN KARDEŞ KİMDİR?

Türk makyöz, şarkıcı ve oyuncu Suzan Kardeş, 15 Nisan 1960, Kosova tarihinde dünyaya geldi.

Aslen bir Kosova Türkü olan Suzan Kardeş, iş hayatına Hürriyet gazetesinde başladı. Burada çekilen fotoromanlarda rol alan oyunculara makyaj yaparak mesleğinde gelişti. Şan Tiyatrosu’nda saç ve makyaj yapımıyla çalışmayı sürdüren makyöz; birçok tiyatro topluluğu ve film ekibinde makyaj uzmanı ve kuaför olarak yer aldı. 1995 yılından başlayarak Beşiktaş Kültür Merkezi’nin saç ve makyaj çalışmaları görevini yapmaya başladı. Türkiye İş Bankası reklamlarında oyuncu Haluk Bilginer’e yaptığı Atatürk makyajı ile ses getirdi.

1985 yılından itibaren Sezen Aksu’nun tüm sahne ve çekim makyajlarını yaptı. Goran Bregoviç’ten Türkân Şoray’a kadar birçok ünlünün sahne makyajını gerçekleştirdi. 1992 yılında Bekriya adında bir “meyhane” açarak 12 yıl boyunca işletti. Meyhanede söylediği mikrofonsuz, akustik Rumeli türküleriyle eski dönem Bosna sevdalinkalarından yola çıkarak, Sezen Aksu’nun desteğiyle Bekriya adlı bir sanat müziği albümü çıkardı. Bir filmde oyunculuk da yapan, Bir Demet Tiyatro dizisinde “pencereden bakan kadın” olarak yer alan ve halen çalışmalarını sürdüren sanatçının, yeni bir müzik albümü, bir film ve bir kitap projeleri bulunmaktadır.

Suzan Kardeş, 2009 yılında Kuruçeşme Arena’da sanatçı Sezen Aksu ile albüm tanıtımı için birçok sanatçı ile düet yaptı.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.