Home Ekonomi Ebebek halka arz katılım endeksine uygun mu?

Ebebek halka arz katılım endeksine uygun mu?

0
23

Sermaye Piyasası Kurulu, 24 Ağustos tarihinde Ebebek Mağazacılık’ın halka arzına onay verdi. Halka arza katılmak isteyen yatırımcılar, Ebebek’in katılım endeksine uygun olup olmadığını merakla araştırıyor. Ebebek halka arz katılım endeksine uygun mu? EBEBK katılım endeksinde yer alacak mı? İşte detaylar!

SPK, 24 Ağustos tarihinde haftalık bülten yayımladı. Yayımlanan bültende Türkiye’de ebeveynlerin yakından tanıdığı marka olan Ebebek halka arz onayı aldı. Şirket, toplam 40.000.000 lotu halka arz yolu ile satışa sunacak. Ebebek’in halka arz fiyatı ise 46,50 TL olarak açıklandı. Öte yandan bu halka arzda dağıtım şekli bireysel yatırımcılara eşit dağıtım olacak. Şirketin borsada işlem kodunun ise EBEBK olması bekleniyor.

Ebebek halka arz onayı almasının ardına yatırımcıların en çok merak ettiği konu ise Katılım Endeksi konusu oldu. Birçok yatırımcı, bu şirketin katılım endeksi kriterlerini karşılayıp karşılamadığını merak ediyor.

EBEBEK HALKA ARZ KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU?

Ebebek’in Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan izahnamesi yayımlandı. Şirketin Katılım Endeksi’ne UYGUN olduğu görüldü.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.