Ece Üner Show TV’den neden ayrıldı, hangi kanala geçti? Ece Üner’in sunacağı program ne?

SHOW TV’de uzun yıllardır ana haber spikerliği yapan Ece Üner, bu görevinden ayrılma kararı aldı. Ece Üner’in hangi kanala geçtiği ise merak edilmeye ve araştırılmaya başladı. Ece Üner Show TV’den neden ayrıldı, hangi kanala geçti?

Zaman zaman yaptığı söylemlerle ülke gündeminde yer tutan ve daha geniş kitlelere adını duyuran Show TV Ana Haber Spikeri Ece Üner görevini bırakma kararı aldı. Ece Üner’in hangi kanala geçeceği ise belli oldu.

2014 yılından bu yana Show TV’de yer alan Üner’in, Kanal D’ye geçtiği ve realyt Show programı sunacağı öğrenildi.

Yayın saati henüz kesinleşmeyen programın ağustos ortasında başlatılması planlanıyor.

Format konusunda Kanal D yönetimiyle uzlaşan Üner, yakın çevresine format ve içerikle ilgili şunları anlattı:

“Artık bambaşka bir şey yapmak istiyordum. Şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum. Müge Anlı ya da Didem Arslan Yılmaz’ın yaptığı gibi bir şey olmayacak. Yargı dağıtmayacağız. İnsanların hayatına dokunan, onlar için hak ve adalet arayan, onların yaralarını iyileştiren bir içerik olacak.”

ECE ÜNER KİMDİR?

21 Temmuz 1981’de İstanbul’da doğan Ece Üner, bir dönem CNN Türk’te genel müdürlük yapan Dinç Üner’in kızıdır. Liseyi Koç Özel Lisesi’nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinden 2003 yılında mezun oldu. Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı.

Üner, kariyerine 1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde hem eğitim hayatına hem de stajyer olarak kariyerine başladı. 2003 Irak savaşı için yabancı haber çevirmeni olarak görev aldı. Bu dönemde Avrupa Birliği muhabiri oldu. Bir süre NTV’de çalıştıktan sonra 2006’da CNN Türk’ün spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu.

Mart 2007’de CNN Türk’te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009’da Habertürk’e geçti. 2010’da Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011’de ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012’den Aralık 2017’ye kadar Habertürk TV’deki Enine Boyuna isimli tartışma programını sundu.

6 Ocak 2014’ten itibaren Show Ana Haber bültenini sundu ve 5 Haziran 2015 tarihinde yerini Jülide Ateş’e bıraktı. Jülide Ateş’in Show Ana Haber spikerliğini bırakmasının ardından Ece Üner, 8 Ocak 2018’de tekrar bu görevi devraldı.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.