EDHO Bahar (Pelin Akil) kimdir, nereli, kaç yaşında, eşi kim?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Bahar karakterini canlandıran güzel oyuncu Pelin Akil, izleyenlerin dikkatlerini üzerine çekmeye devam ediyor. EDHO Bahar kimdir, nereli, kaç yaşında? gibi sorular da internette sıkça aranmaya başladı. EDHO Bahar kimdir? İşte detaylar…

ATV ekranlarının sevilen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Salı akşamları yayınlanan yeni bölümlerine devam ediyor. EDHO Salı akşamları izleyicileri adeta ekranlarının da başına kilitliyor. Son zamanların en çok izlenen dizilerinden biri olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde bazı oyuncular da dizi severlerin dikkatlerini üzerine çekiyor. Bu oyunculardan biri de Bahar karakterine can veren Pelin Akil oldu. EDHO Bahar’ın kim olduğunu merak edenler soluğu internette aldı. EDHO Bahar kimdir, gerçek adı ne? EDHO Bahar hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? İşte detaylar…

PELİN AKİL KİMDİR?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Tufan’ın eşi, Cengiz Sincanlı’nın da kızı rolünü üstlenen Pelin Akil, 17 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Rent Müzikali, Marika’nın Serveti, Abim Geldi, İstanbulname, Depo, Sersefil-Korkuyorum sevgilim ve Closer gibi tiyatro oyunlarında yer almıştır. İlk olarak 2007-2011 yılları arasında FOX TV’de yayımlanan Arka Sıradakiler dizisiyle tanındı ve ardından TRT 1’de yayınlanan Kurt Kanunu dizisinde Ballı Naciye rolünü oynadı, Kurt Kanunun’da oynadığı süreçte bir de TRT 1’de yayımlanan Seksenler dizisinde Seçil karakterine can veriyordu.

Pelin Akil 2012 yılında Show TV’de yayımlanan Suskunlar dizisinde Nisan karakterini canlandırdı, daha sonra 2014 yılında TRT 1’de yayınlanan Kızıl Elma dizisiyle ekrana geldi. 2015’te Show TV’de yayımlanan Ne Münasebet dizisinde Nil karakterine can vermiştir. Bunların yanı sıra Atv’de de yayınlanan Aile İṣi ve yine Star TV de yayımlanan Çember gibi projelerde yer almıştır. Pelin Akil sadece dizilerde oynamadı, hem beyaz perdede hem tiyatro oyunlarıyla karşımıza çıkmaya devam etti. Genç oyuncu Akil, 2016 yılından bu yanan kendisi gibi oyuncu Anıl Altan ile evlidir. Çiftin iki de çocukları bulunuyor.

PELİN AKİL’İN EŞİ ANIL ALTAN KİMDİR?

Anıl Altan, 29 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezundur. Burak Aksak, Akademi 35.5 ve Bahar Kerimoğlu’ndan oyunculuk dersleri almıştır.

2011 yılında yayınlanan Arka Sıradakiler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Anıl Altan, 2016 yılında kendisi gibi oyuncu olan Pelin Akil ile evlendi. Bu evlilikten ikiz kızları bulunmaktadır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.