EDHO Emin kimdir, gerçek adı nedir? Onur Şan kaç yaşında, nereli?

0
211
edho emin kimdir

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) dizisinde Emin karakteri merak konusu oluyor. EDHO Emin kimdir gerçek adı nedir? EDHO Emin kaç yaşında nereli? Onur Şan kimdir, aslen nereli, eşi kim kiminle evli?

EDHO Salı akşamları izleyicileri adeta koltuklarına hapsederek izlenme oranlarını alt üst etmeye devam ediyor. Bir yandan ATV ekranlarında dizi izleyen dizi severler, diğer yandan da merak ettikleri oyuncuları internet üzerinden araştırıyor.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin izleyicilerinin merak ettiği isimlerden biri de Emin karakterini canlandıran oyuncu oluyor. EDHO Emin kimdir sorusu da internette sıkça aranıyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine katıldıktan sonra adından sıkça söz ettiren Onur Şan haberimizin detaylarında yer alıyor.

EDHO Emin kimdir?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Emin karakterini canlandıran oyuncu Onur Şan’dır. Onur Şan, 24 Temmuz 1981’de Sivas’ta doğdu. Henüz 8 yaşındaydı ve Bağlama çalmayı öğrendi. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul ATA Akademi’de bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye Devlet Müzik Konservatuarı, Türk Halk Müziği ve Şan Bölümü’nde eğitimine devam etti.

Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği “Lise THM Ses Yarışması” nda birincilik kazandı. İstanbul’da düzenlenen yarışmada TRT “birincilik” olurken, Türkiye ardından “daha sonra” yı seçti. TRT’nin açtığı sınavı kazanarak “Türk Halk Müziği Sanatçısı” oldu. 2000-2002 yılları arasında “TRT İstanbul Radyosu” nun sözleşmeli Türk şarkıcılığını yaptı.

Onur Şan oyunculuk kariyerine de dahil oldu, 2008-2012 yılları arasında yayınlanan “Akasya Durağı” dizisinin kadrosunda yer aldı. Bu dizide Seyit karakterini başarıyla oynadı.

Onur Şan’ın grup albümü “Yolcular Türkü Nağme” ilk kez Türk sevenler ile buluştu, ardından “Aşkın Mavisi” albümü müzik kariyerine devam etti ve son olarak “Dağlara Kar Olurum Yar”, “HalkalıŞeker” ve “Anadolu’nun Sesi” gösterisini sundu. TRT ekranlarında da yayınlanan 28 bölümlük “Zeytin Dalı” dizisinde de rol aldı. İkinci oyunculuk deneyimini Ka Played’de yayınlanan “Yaşayan Şehir Hikayesi” dizisinde oynadı. Nar D. Pana’nın beyaz perdesi, filmin “Ayrılık” serisinde bir emektar rolünde.

2012 yılında Yavuz Bingöl, Deniz Oral, Mehtap Bayri ve Turgay Tanülkü ile “Mevsim Çiçekleri” filminde rol aldı.

Türkücü Onur Şan ve Seda Sayan inişli çıkışlı bir ilişki kurarak 2008 yılında nikah masasına oturdu. İki yıldır evli olan çift, 2010 yılında boşandı.

Onur Şan, 2015 yılında Büşra Aköz ile nikah masasına oturdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here