EDHO Emin (Onur Şan) kimdir, aslen nereli, kaç yaşında?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi, ATV ekranlarında izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Son yılların en çok izlenen dizilerinden biri olan EDHO’da bazı oyuncular da izleyicilerin dikkatlerini çekmeye devam ediyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Emin karakterini canlandıran Sanatçı Onur Şan da izleyenler tarafından merak edilen isimler arasında yer almaya başladı. EDHO Emin kimdir, nereli, aslen nereli? EDHO Emin kaç yaşında? EDHO Emin gerçek adı ne, hangi dizi ve filmlerde rol aldı? İşte detaylar…

EDHO EMİN (ONUR ŞAN) KİMDİR?

Başarılı sanatçı, 24 Temmuz 1981 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. Halide Edip Adıvar ortaokulu ardından, İTÜ Konservatuvar Şan bölümünü tamamladı. Müziğe, 8 yaşında bağlama ile başladı. Onur Şan, Milliyet Gazetesi’nin düzenlemiş olduğu, Liseler Arası THM Ses yarışmasında, gösterdiği performansla birinci oldu. TRT’nin düzenlediği yarışmada İstanbul bölge birincisi, ardından Türkiye ikincisi seçildi. TRT’nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak, “Türk Halk Müziği Sanatçısı” olmaya hak kazandı. 2000-2002 yılları arasında TRT İstanbul Radyosunda akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı. Ayrıca 1998 yılında İtalya ve Fransa da düzenlenen folklor festivaline katıldı.

“Yolcular Türkü Nağme” adlı grup albümü ile ilk kez sahneye çıktı. Ardından “Aşkın Mavisi” ve son olarak da “Dağlarına Kar Olurum Yar” adlı albümüyle, müzik yaşamına devam eden Onur Şan, TRT ekranların da yayınlanan “Halkalı Şeker” ve “Anadolu’nun Sesi” programını sundu. TRT ekranlarında yayınlanan, “Zeytin Dalı” dizisinde rol aldı. İkinci oyunculuk deneyimini, Kanal D ekranlarında yayınlanan, “Yaşanmış Şehir Hikayeleri” adlı diziyle elde etti. Pana filmin “Ayrılık” dizisinde oynadı.

Onur şan, Seda Sayan ile 2 yıl sürecek bir evlilik gerçekleştirdi. Sonrasında 2015 yılından itibaren de Büşra Aköz ile evlidir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.