EDHO Hamdi Baba kimdir, gerçek adı ne, aslen nereli, kaç yaşında?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ATV ekranlarında yayınlandığı yeni bölümleriyle izleyicilerin karşısına çıkıyor. EDHO 177. Bölümde Hamdi Baba karakteri de izleyicilerin dikkatini çekti. EDHO Hamdi Korkmaz (Hamdi Baba) kimdir, gerçek adı ne, aslen nereli? EDHO Hamdi Baba Kurtlar Vadisi’ndeki Abuzer mi? İşte detaylar…

ATV ekranlarında yayınlanan ve yayınlandığı her bölümle izleyicilere keyifli anlar yaşatan Türk Televizyon ekranlarının sevilen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, her bölümüyle adından söz ettirmeye devam ediyor. EDHO yeni bölümleriyle adından söz ettirirken bazı oyuncular da izleyicilerin dikkatlerinden kaçmıyor. Bu oyunculardan biri de dizide Hamdi Baba lakabıyla Hamdi Korkmaz karakterini canlandıran usta oyuncu Muhammed Cangören. EDHO Hamdi Baba’nın kim olduğu, izleyiciler tarafından büyük merak konusu oldu. EDHO Hamdi Baba kimdir, gerçek adı ne, aslen nereli gibi sorular da internette sıkça aranmaya başladı. EDHO Hamdi Baba kimdir? İşte yanıtı!

MUHAMMED CANGÖREN KİMDİR?

Muhammed Cangören, 1951 yılında Afganistan’da doğdu.  Orta okulda tiyatroya başlamış ve 1969 yılında Afganistan televizyonlarında çalışmaya başlamıştır. 25-30 civarında televizyon filmi bulunmaktadır. 1982 yılında Türkiye’ye gelen oyuncu önce çocuk tiyatroları yapmış daha sonra da İkinci Bahar dizisinde rol alarak dizi serüvenini başlatmıştır. Ayrıca Üvey Baba dizisinde de Hanım Ağa’nın adamı olan Nedim karakterini canlandırmıştır. 2002 yılında Berivan dizisinde Kara Duran karakterini canlandırmıştır.

2003 yılında Kurtlar Vadisi’nde Abuzer Kömürcü adlı karakter ile halkın beğenisini toplamıştır. Daha önce oynadığı karakterlerin haricinde en çok “Kurtlar Vadisi”ndeki rolü ile bilinmektedir. Pek çok seyirci adını bilmediği halde ona karşı bu oyunu ile büyük ilgi duymuştur. “Deli Deli Olma (2009)” isimli filmde, “Allahyar” karakterini canlandırmıştır. 2010 yılında Osman Sınav’ın yaptığı “Sakarya Fırat” adlı dizide, “Sıtkı Seyitoğlu” karakterini başarıyla canlandırmışdır. Ayrıca 30 Kasım 2012’de vizyona giren Ben Affleck’in yönetmen ve oyuncu olarak yer aldığı Argo filminde dükkanının fotoğrafının çekilmesine çok sinirlenen bir İranlı esnafı canlandırmıştır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.