Emekli ve Çalışanlara Müjde! 450-550-600 TL Ödeme Yapılacak! İşte e-Devlet Başvuru Ekranı…

Çalışan ve emeklilere müjde! Aile Destek Programı’na çalışanlar ve emeklilerin de başvuru yapabilek! Başlatılan program kapsamında onay alanlara aylık 450-550-600 lira ödemeler yapılacak.

Çalışan ve emeklilere müjde! Aile Destek Programı’na çalışanlar ve emeklilerin de başvuru yapabilek! Başlatılan program kapsamında onay alanlara aylık 450-550-600 lira ödemeler yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz Haziran ayında açıklanan ve 4 milyon hanenin faydalanacağı Aile Desteği Programı ile ilgili yeni bir paylaşımda bulundu. Paket ile birlikte hanenin gelir durumuna bakılarak aylık 450 ile 600 lira arası olmak üzere yıllık toplamda 5 bin 400 TL ile 7 bin 200 TL arasında yapılacak desteğin başvuruları 27 Haziran’da başladı.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan konu ile ilgili bir açıklama yapan Bakan Yanık, programa çalışanlar ve emeklilerin de başvurabileceğini açıkladı.

Bakan Yanık, konu hakkında paylaşımında şunları ifade etti:

“Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor! Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programı’na çalışanlar ve aynı zamanda emekliler de başvuru yapabilecek.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİR HESAPLANACAK

Genel şartları taşımaları ve başvurulan evde kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının üçte birinden az olması şartıyla özel sektör çalışanları, esnaf, sanatkâr ve bununla birlikte diğer bağımsız çalışanlar yararlanabilecek.

Genel şartları taşımaları aynı zamanda hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden düşük olmasıyla birlikte, SSK emeklileri, BAĞKUR emeklileri, Emekli Sandığı emeklileri, SSK, BAĞKUR ve aynı zamanda Emekli Sandığı emeklilerinin dul ve yetimleri yararlanabilecek.

ÖDEMELER CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR!

Temmuz ayında başvuru yapan kişiler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından hak sahipliklerinin onaylanması dahilinde, bu onayı takip eden yapılacak olan ilk ödemede başvurdukları ay da dahil olacak şekilde destek ödemesi alacaklardır. Ödemeler önümüzdeki cuma başlıyor.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Aile Destek Programı için başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden veya ikametgâh adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafı ile yapılabiliyor. İhtiyaç sahibi bütün kişiler destekten yararlanabilecek.

E-DEVLET BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.