Engin Nurşani öldü mü? Neden öldü? Engin Nurşani kimdir, nereli, kaç yaşında öldü?

Uzun süredir hastaneden tedavi altında olan Türkücü Engin Nurşani’nin ölüm haberi, sevenlerini üzdü. Engin Nuraşani öldü mü? Engin Nurşani neden öldü? Engin Nurşani kimdir, nereli, kaç yaşında? Engin Nurşani kaç yaşında öldü? İşte detaylar…

Türküleriyle bir döneme damgasını vuran, babası Ali Nurşani’nin sözlerini yazdığı şiirleri seslendiren Engin Nurşani’nin öldüğü haberi, sevenlerini yasa boğdu. Engin Nurşani, uzun süredir hastaneden tedavi altındaydı! Engin Nurşani’nin neden öldüğünü merak edenler de konuyu internette araştırmaya başladı. Engin Nurşani kimdir, neden öldü? Engin Nurşani kaç yaşında ve neden hayatını kaybetti?

ENGİN NURŞANİ NEDEN ÖLDÜ?

36 yaşındaki Engin Nurşani, 2019 yılında gırtlak kanserine yakalanıp müzik kariyerine ara vermek zorunda kaldı. Üsküdar’da bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Nurşani, 11 gün önce akciğer enfeksiyonu nedeniyle yoğun bakıma alınmıştı. Ünlü isimden bugün acı haber geldi.

SABAHIN ERKEN SAATLERİNDE VEFAT ETTİ

Engin Nurşani’nin hayatını kaybettiği hastaneden yapılan açıklamada, “Yaklaşık 1 buçuk yıl önce yakalandığı nazofarenks (gırtlak) kanseriyle mücadele eden Engin Nurşani’nin tedavisine yatan hasta servisimizde devam ediliyordu. Maalesef ki bugün saat 07.00’de hayatını kaybetti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevdiklerine sabır diliyoruz.” denildi.

ENGİN NURŞANİ KİMDİR?

Engin Nurşani, asıl ismi Engin Ayhan olup 1984 yılında Almanya’nın Krefeld şehrinde doğmuştur. Aşık Ali Nurşani ve Angelika Nurşani çiftinin iki çocuğundan küçüğü olan Engin Nurşani, Özgün Türk Halk Müziği sanatçısıdır, halk arasındaki deyimiyle bir ozandır. Evlidir ve Ozan Ali adında bir erkek çocuk sahibidir. Küçük yaşlardan itibaren babasından müzik eğitimi almış beraber konserlerine katılmıştır. 2003 yılında çıkardığı ilk Albümü ‘Adına bir çizik çektim’ ile profesyonel müzik hayatına adım atmıştır. Bu albümü çıkarmadan önce babası Ali Nurşani karşı çıkmış bunun üzerine Engin Nurşani gizlice İstanbul’a giderek müzik stüdyosunda deneme yapmış, sesini beğenilmesi ile ilk albüm çalışmalarına başlanmıştır. Ali Nurşani bu olaydan sonra engel olmamış hatta destek olmuştur, başlarda karşı çıkma sebebi ise uzun yıllarını verdiği müzik dünyasında gördüğü vefasızlığın Engin Nurşani’nin de başına gelmesini istemeyişidir daha sonra Engin Nurşani’nin albümlerinde şiir okumuştur. (Oğul, Bülbül)Şimdiye kadar toplam dört albüm çıkarmıştır.

 

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.