Esenboğa Elektrik’e bağlı şirketlerden Margün Enerji halka arz oluyor!

0
27
margün enerji halka arz

Esenboğa Elektirk’e bağlı şirketlerden biri olan Margün Enerji’nin halka arz hazırlıkları içerisinde olduğu açıklandı. Peki, Margün Enerji halka arz tarihi ne zaman? Margün Enerji borsa hisse kodu nedir, izahname yayınlandı mı? Halka arz eşit mi oransal mı? Talep toplama tarihleri belli oldu mu?

2021 yılında fırtına gibi esen halka arz rüzgarı, borsadaki etkisini artırarak sürdürmeye devam ediyor. Halka arzların ise ardı arkası kesilmiyor. Birçok şirket halka arz için başvurusunu SPK’ya iletmişken onlarca şirket de halka arz için hazırlıklarını sürdürüyor.

Son yılların en büyük halka arzlarının da yaşandığı 2021 yılında, bir şirketin daha halka arz için hazırlıklar içerisinde olduğu ortaya çıktı. Esenboğa Elektrik’e bağlı şirketlerden Margün Enerji’nin halka arz olacağı açıklandı. Gelen bu haberin ardından ise yatırımcılar, Margün Enerji hakkında merak ettiklerini araştırmaya başladı. İşte Margün Enerji hakkında araştırılan konular haberimizin detaylarında…

Margün Enerji hakkında

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş,  2014 yılında Türkiye’de yenilenebilir enerji sektöründe büyük bir yatırımcı olmak ve yurtdışında proje geliştirme, EPC ve İşletme&Bakım hizmetleri  sunmak amacı ile  uzmanlaşmış yönetim kadrosu ve personeli ile faaliyetine başlamıştır.

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş,  yurtiçinde  sahip olduğu 118.03 MWp kurulu gücündeki güneş enerjisi santralleri ile sektörünün en önemli oyuncularından birisi olmuş ve yurtdışı proje geliştirme faaliyetleri ile 61 MWp kurulu gücündeki güneş enerjisi santrallerinin Türkiye’den sektöründe önde gelen iki yatırımcısına anahtar teslim kurulum ve işletme&bakım anlaşmasını gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra başta İtalya, Almanya, İngiltere ve Amerika olmak üzere özellikle Batı Avrupa ülkelerinde proje geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir. Orta-Uzun vadede Avrupa ve Amerika kıtalarında 1.500 MWp kurulu gücünde proje geliştirmeyi ve kurulumlarını tamamlamayı hedeflemektedir.

“Yenilenebilir Enerjinin, özellikle Güneş Enerjisinin,  kısa sürede diğer geleneksel enerji kaynaklarının yerini alabileceğine inanan Margün Enerji, daha temiz, daha yaşanabilir bir dünya için güneş enerjisine yatırım yapmaya var gücüyle devam etmektedir.

Margün Enerji halka arz ne zaman, borsa kodu nedir?

Margün Enerji’nin halka arzı henüz SPK tarafından onaylanmadı. Şirketin halka arzı onay aldığında talep toplama tarihleri ve borsa kodu da netlik kazanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here