Margün Enerji halka arz ne zaman, hangi bankalarda var? Margün Enerji eşit mi oransal mı?

Esenboğa Elektirk’e bağlı şirketlerden biri olan Margün Enerji’nin halka arz hazırlıkları içerisinde olduğu açıklandı. Peki, Margün Enerji halka arz tarihi ne zaman? Margün Enerji borsa hisse kodu nedir, izahname yayınlandı mı? Halka arz eşit mi oransal mı? Talep toplama tarihleri belli oldu mu?

2021 yılında fırtına gibi esen halka arz rüzgarı, borsadaki etkisini artırarak sürdürmeye devam ediyor. Halka arzların ise ardı arkası kesilmiyor. Birçok şirket halka arz için başvurusunu SPK’ya iletmişken onlarca şirket de halka arz için hazırlıklarını sürdürüyor.

Son yılların en büyük halka arzlarının da yaşandığı 2021 yılında, bir şirketin daha halka arz için hazırlıklar içerisinde olduğu ortaya çıktı. Esenboğa Elektrik’e bağlı şirketlerden Margün Enerji’nin halka arz olacağı açıklandı. Gelen bu haberin ardından ise yatırımcılar, Margün Enerji hakkında merak ettiklerini araştırmaya başladı. İşte Margün Enerji hakkında araştırılan konular haberimizin detaylarında…

Esenboğa Elektrik’ten Margün Enerji’nin halka arzına ilişkin 10 Haziran 2021 tarihinde yeni bir açıklama geldi. Şirketten yapılan açıklamada, halka arz onayı için gerekli olan evrakların Sermaye Piyasası Kurulu’na teslim edildiği kaydedildi.

Margün Enerji hakkında

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş,  2014 yılında Türkiye’de yenilenebilir enerji sektöründe büyük bir yatırımcı olmak ve yurtdışında proje geliştirme, EPC ve İşletme&Bakım hizmetleri  sunmak amacı ile  uzmanlaşmış yönetim kadrosu ve personeli ile faaliyetine başlamıştır.

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş,  yurtiçinde  sahip olduğu 118.03 MWp kurulu gücündeki güneş enerjisi santralleri ile sektörünün en önemli oyuncularından birisi olmuş ve yurtdışı proje geliştirme faaliyetleri ile 61 MWp kurulu gücündeki güneş enerjisi santrallerinin Türkiye’den sektöründe önde gelen iki yatırımcısına anahtar teslim kurulum ve işletme&bakım anlaşmasını gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra başta İtalya, Almanya, İngiltere ve Amerika olmak üzere özellikle Batı Avrupa ülkelerinde proje geliştirme faaliyetlerine devam etmektedir. Orta-Uzun vadede Avrupa ve Amerika kıtalarında 1.500 MWp kurulu gücünde proje geliştirmeyi ve kurulumlarını tamamlamayı hedeflemektedir.

“Yenilenebilir Enerjinin, özellikle Güneş Enerjisinin,  kısa sürede diğer geleneksel enerji kaynaklarının yerini alabileceğine inanan Margün Enerji, daha temiz, daha yaşanabilir bir dünya için güneş enerjisine yatırım yapmaya var gücüyle devam etmektedir.

Margün Enerji halka arz ne zaman, borsa kodu nedir?

Margün Enerji’nin halka arzı henüz SPK tarafından onaylanmadı. Şirketin halka arzı onay aldığında talep toplama tarihleri ve borsa kodu da netlik kazanacaktır.

Esenboğa Elektrik’ten yapılan son açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bağlı ortaklığımız Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ödenmiş sermayesini 310.000.000 TL’den 410.000.000 TL’ye çıkartarak artırılacak 100.000.000 TL nominal değerli payların halka arzı için gerekli başvuru evrakları Sermaye Piyasası Kurulu’na ve Borsa İstanbul Anonim Şirketine 10.06.2021 tarihinde (bugün) teslim edilmiştir. Halka arzın tamamı sermaye artırımı yöntemi ile yapılacaktır. Halka arz gelirinin tamamı Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hesabına girecektir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.